To bērnu smadzenes, kas pavada septiņas stundas, sēžot pie planšetdatora, ir sabojātas neatgriezeniski!
Jūsu bērni pastāvīgi “sēž” planšetēs vai viedierīcēs? Ārsti brīdina, ka tas ir ļoti bīstami!
Bērni, kas izmanto viedierīces vairāk kā septiņas stundas dienā, saskarās ar priekšlaicīgu galvas smadzeņu garozas izsīkumu, raksta Mail Online.
ASV Nacionālais veselības aizsardzības institūts ir sagatavojis apjomīgu pētījumu, kurā izpētījis tehnoloģiju ietekmi uz bērniem.
Rezultāti liecina, ka bērni, kuri pavada septiņas stundas dienā ar planšeti rokās, tiek pakļauti nopietnam atmiņas pasliktināšanās riskam, pasliktinās kognitīvās spējas un uztveres iemaņas.
Tāpat šiem bērniem pasliktinās sekmes skolā.
Zemāk varat aplūkot smadzeņu attēlu, kurš parāda bērna smadzenes tajā brīdī, kad viņš kaut ko saglabā atmiņā. Dzeltenie un sarkanie laukumi ir paši aktīvākie. Modernās tehnoloģijas, tādas kā planšetdatori un telefoni, fiziski maina bērnu smadzenes.
Galvas smadzeņu garoza ir nervu ārējā kārta, kura apstrādā informāciju. Tā atbild par uztveri, valodu, atmiņu un apziņu.
Pētījums, kas tika veikts 2014. gadā, parādīja, ka eksistē tieša korelācija starp galvas smadzeņu garozas biezumu un IQ rādītājiem.
Galvas smadzeņu garoza sāk samazināties pēc pieciem vai sešiem gadiem kā normāla novecošanas procesa sastāvdaļa.
Rezultāti parādīja, ka cilvēkiem ar augstu IQ nebija paredzamās galvas smadzeņu garozas samazināšanās, bet cilvēkiem ar zemu IQ – pārlieku liela smadzeņu garozas samazināšanās.
Citi pētījumi apstiprināja, ka pusaudži, kas ir atkarīgi no viedierīcēm, biežāk cieš no psihiskiem traucējumiem, tajā skaitā no depresijas un trauksmes.
Tāpēc, ja jūsu bērni daudz laika pavada ar telefonu rokā, ir pēdējais laiks iejaukties.
Cik daudz laika jūsu bērni pavada ar telefonu rokā? Vai jūs kontrolējat šo procesu?