Šis 3 minūšu vingrinājumi liks smadzenēm darboties ar maksimālu jaudu. Un nekādu stimulatoru!
Bērnam piedzimstot, viņa galvā ir aktīvas 100 miljardu smadzeņu šūnu (neironi). Smadzenes ir tik nozīmīgas mūsu sugas izdzīvošanai, ka jau 4 nedēļā pēc ieņemšanas, embrijs sāk veidot līdz pusmiljonam neironu katru minūti Parastiem attīstītiem cilvēkiem sarežģītā 300 miljonu neironu sistēma fiziski spēj savietoties uz kniepadatas galviņas.
Lai Jūs spētu realizēt savu smadzeņu potenciālu par 100%, tās “jāaudzina”, t. i. jāstrādā ar tām tā, kā sportisti to dara ar saviem muskuļiem.
Kā lai to izdara visefektīvāk un tā, lai treniņš neaizņemtu pārāk daudz laika?
Lūk, ko par to saka zinātne.
Pamatojoties uz Džoijas Džonsas pētījumiem Kalifornijas universitātē, varam teikt, ka mūsu organismam ir vairāki enerģētiskie centri. Tie ir pazīstami arī kā galvenie punkti akupunktūrā. Enerģētisko punktu masāža ap acīm, uz pieres, ap muti, pie ausīm un citās vietās – teicama alternatīva smagiem fiziskiem vingrinājumiem. Punkts, kas saistīts ar mūsu smadzeņu darbības intensitāti, atrodas uz auss ļipiņas. Pēc Dr. Džonsas vārdiem, pēc šo punktu stimulācijas skaneris uzrāda, ka kreisā un labā smadzeņu puslode sāk darboties sinhronāk. Iemācoties veikt šos vingrinājumus pareizi, var iemācīties arī vadīt sava intelekta enerģiju un kustīgumu. Bez tam, auss ļipiņas punktu stimulācija palīdz regulēt dzimumtieksmi, kas īpaši svarīgi pusaudžu vecumā. Un vēl viens atgādinājums : visi zina, ka joga ir ļoti noderīga praktizējošam prātam. Cilvēki, kas apgūst šo praksi, kļūst gudrāki un psiholoģiski noturīgāki.
Kā uzlādēt smadzenes ar enerģiju un padarīt tās aktīvākas.
- Pagriezieties ar seju uz Austrumiem. Pusmūža cilvēkiem labāk pagriezties uz Ziemeļiem.
- Noņemiet visas rotas lietas un paceliet mēli pret debesīm. Centieties noturēt mēli šādā pozīcijā visu vingrinājuma laiku.
- Ar kreisās rokas īkšķi un rādītājpirkstu saņemiet labās auss ļipiņu. Pagrieziet roku tā, lai tā būtu ķermeņa priekšā. Īkšķim jābūt priekšpusē.
- Ar labo roku tieši tādā pat veidā saņemiet kreisās auss ļipiņu. Tieši tāpat, pārliecinieties, ka īkšķis ir priekšpusē.
- Pārliecinieties, ka jūsu kreisā roka ir tuvāk krūtīm, bet labā to nosedz.
- Izdariet dziļu ieelpu caur degunu un lēnām nosēdieties ar sēžamvietu uz zemes.
- Aizturiet izelpu uz dažām sekundēm. Pēc tam izelpojiet un celieties izejas stāvoklī stāvus.