Sāpes kreisajā sānā grūtniecības laikā. Iespējamie iemesli.

Sāpes kreisajā sānā grūtniecības laikā. Iespējamie iemesli.

Dažreiz grūtniecības laikā var sāpēt kreisais sāns. Tas vienmēr uztrauc grūtnieci. Un šis uztraukums nav bez iemesla – sāpes kreisajā sānā var izraisīt dažādas slimības. Ja grūtniecības laikā sajūtat sāpes vēdera rajonā, ir jābūt ļoti uzmanīgai. Vēders nav patstāvīgs orgāns, kā, piemēram, aknas vai liesa. Vēders ir vairāku orgānu lokācijas vieta un katra orgāna nepareiza funkcionēšana var izraisīt sāpes vēdera dobumā. Principā vēderu var sadalīt četrās daļās (tos sauc par segmentiem vai kvadrantiem). Izšķir labo augšējo, labo apakšējo kvadrantu, kreiso augšējo un kreiso apakšējo kvadrantu. Katrā no tiem atrodas kāds orgāns. Un ikviena orgāna nepareiza funkcionēšana var novest pie sāpēm kreisajā sānā, īpaši grūtniecības laikā. Lai noteiktu precīzu sāpju cēloni, jāveic diagnostiskā izmeklēšana un dažādas analīzes. Sāpes, kas parādījušās kreisajā sānā noteikti nevajadzētu ignorēt. Ja tās ir caururbjošas, asas, pēkšņas un ilgst ilgāk par pusstundu, nevajag kavēties. Pēc iespējas ātrāk jāzvana neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai vai ģimenes ārstam.

Iespējamie iemesli

Kādi ir iemesli, kas var izprovocēt sāpes kreisajā sānā grūtniecības laikā? Te var nosaukt ne mazums iespējamos faktorus.

Kreisajā augšējā segmentā atrodas:

  • diafragmas kreisā daļa;
  • liesa;
  • aizkuņģa dziedzeris;
  • zarnu cilpas;
  • un, protams – kuņģis.

Tātad, jebkura orgāna funkciju bojājumi var izprovocēt sāpes. Sāksim ar liesu. Šis orgāns pilda svarīgu funkciju – izvada no asinīm tos eritrocītus, kas jau “nodzīvojuši savu laiku”. Liesa “saķer” sarkanos asins ķermenīšus – eritrocītus un sadala tos. Šo eritrocītu atliekas pēc sadalīšanās nonāk kaulu smadzenēs, kur notiek jaunu asins ķermenīšu rašanās. Kolīdz liesu skar kāda slimība, tās kapsula palielinās, un tas izraisa sāpes. Šajā gadījumā ir ļoti svarīgi vērsties pie ārsta, lai noskaidrotu liesas bojājumu patiesos iemeslus. Tāpat sāpju iemesls var būt kuņģis. Te viss notiek sekojoši – uz kuņģa gļotādas nonāk kāds kairinātājs, kas izraisa kuņģa iekaisumu (vienkāršāk sakot, attīstās gastrīts) vai funkcionālo dispepsiju. Tas viss piesaka sevi ar kaitinošām sāpēm vēdera kreisajā pusē. Tās var pavadīt arī slikta dūša un vemšana. Ir gadījumi, kad sāpes kreisajā sānā grūtniecības laikā izprovocē kuņģa čūla vai vēzis. Tādā situācijā noteikti nepieciešami rūpīgi ārsta izmeklējumi, jo tikai speciālists ir spējīgs noteikt sāpju patieso iemeslu. Vēl viens iespējamais sāpju iemesls ar būt diafragmas trūce. Kas tas ir? Tas notiek tad, kad vēdera dobuma orgāni iespiežas krūšu dobumā. Jūtamas trulas, velkošas sāpes. Augstāk norādījām arī aizkuņģa dziedzeri. Tā iekaisums arī var izraisīt sāpes grūtniecības laikā. Tās var lokalizēties ne tikai kreisajā, bet arī labajā pusē un vēdera vidusdaļā. Šīs sāpes ir raksturīgas ar to, ka tās var pavadīt arī slikta dūša, vemšana un paaugstināta ķermeņa temperatūra. Šos simptomus var novērot tiem cilvēkiem, kuriem ir nosliece uz kaitīgiem ieradumiem (smēķēšanu un alkohola lietošanu), tiem, kuri aktīvi lieto hormonālos preparātus, kā arī cukura diabēta slimniekiem. Sāpes kreisajā sānā var signalizēt par to, ka zarnu trakts pamazām nobīdās, dodot vietu augošajam mazulim. Tas noved pie tā, ka barība pa zarnu traktu virzās nevienmērīgi un izraisa nepatīkamas un trulas sāpes. Šīs sāpes parasti lokalizējas kreisajā augšējā kvadrantā. Ja grūtniecības laikā sāp kreisajā apakšējā daļā, tad, iespējams, orgānus spiež nepārtraukti augošā dzemde. Sāpes kreisajā sānā grūtniecības sākumā var norādīt uz ārpusdzemdes grūtniecību. Lai kāds arī būtu sāpju iemesls, kategoriski aizliegts nodarboties ar pašārstēšanos. Situācija jāuztver maksimāli nopietni un jāvēršas pie ārsta. Atcerieties: savlaicīga reakcija ļaus jums saglabāt mierīgu prātu un droši noritēt bērniņa gaidīšanas laikam.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!