9 gadījumi, kad sāp vienā ķermeņa vietā, taču problēma izrādās pavisam citur

9 gadījumi, kad sāp vienā ķermeņa vietā, taču problēma izrādās pavisam citur

Ja jums, piemēram, sāp vēders, vai jūs varat noteikt, kāds tam ir iemesls? Izrādās, ka sāpju sajūtas vieta ne vienmēr norāda uz to, kas patiesībā tās izraisa. Tās ir tā sauktās fantoma sāpes, kad disfunkcija ir vērojama vienā ķermeņa vietā, taču sāp pavisam citur.

1.Sirds

Ja pastāv problēmas ar sirdsdarbību, sāpes var izpausties krūšu apvidū ap šo orgānu. Taču nav izslēgtas arī reflektorās sāpes, kas, kā saka, ‘’šauj’’ kreisajā rokā vai muguras centra zonas augšējā daļā.Tas tādēļ, ka sirds sāpes var izpausties tajā ķermeņa daļā, kur notiek impulsu nodošana muguras smadzenēm, kuras uztver sajūtas sirds zonā. Runa ir pārsvarā par kreiso ķermeņa pusi. Jebkuras sāpes, kas ir saistītas ar sirdsdarbību, var liecināt par nopietnām problēmām un liek aizdomāties par ārsta apmeklējumu.

2.Plaušas un diafragma

Plaušu un diafragmas funkciju traucējumi var provocēt sāpes vienā kakla pusē vai plecu zonā. Šīs sāpes rodas elpošanas sarežģījumu vai diafragmālā nerva dēļ, kurš savieno mugurkaulu ar plaušām un diafragmu. Cilvēki, kam novērojams kakla zonas saspringums, bieži vien cieš no nepilnvērtīgas elpošanas vai arī nopietnākām diafragmas problēmām.

3.Aknas un žultspūslis

Tas varētu likties dīvaini, bet aknu un žultspūšļa disfunkcija var izpausties kā sāpes kakla un plecu zonā, ķermeņa labajā pusē nedaudz zemāk par krūtsgalu. Sarežģījumi ar žultspūsli liek sevi manīt lāpstiņu rajonā. Šīs sāpes ir līdzīgas diafragmālajām, un tas ir loģiski, jo aknas un žultspūslis rada spiedienu uz diafragmu.

4.Kuņģis un aizkuņģa dziedzeris

Sāpes divās zonās ķermeņa priekšējā un aizmugures daļā var liecināt par kuņģa un aizkuņģa dziedzera darbības traucējumiem. Akūtam pankreatītam ir raksturīgas sāpes, kas izstaro uz muguru. Nevar izslēgt sāpīgas sajūtas vēdera rajonā, konkrēti - ķermeņa augšējā ceturtdaļā.

5.Tievās zarnas

Tievo zarnu patoloģijas parasti izpaužas sāpju veidā nabas rajonā. Diskomforts ap nabu liecina par iekaisumu, zarnu spazmām un funkcionāliem traucējumiem.

6.Zarnu trakts un apendikss

Apendicīts un zarnu disfunkcija var izraisīt sāpes konkrētā vēdera rajonā. Sāpju sajūta labajā gūžas dobumā var liecināt par apendicītu. Sāpes viduszarnas rajonā liecina par apendicītu vai zarnu trakta problēmām.

7.Nieres

Nieru patoloģijas par sevi liek manīt dažādās ķermeņa vietās. Tā var būt jostasvieta, vēdera rajons, gurnu rajons un kāju augšdaļa. Ja ir nopietnas aizdomas par nieru veselību, atliek veikt urīna analīzes, lai speciālists varētu diagnosticēt problēmu.

8.Urīnpūslis

Urīnpūšļa disfunkcija izpaužas kā sāpes gurnu lejasdaļā gan no priekšpuse, gan mugurpusē. Kā zināms, urīnpūslis atrodas muguras lejasdaļā, un tajā esošā infekcija var izraisīt reflektoras sāpes jostas daļā. Pastāv liels urīnpūšļa patoloģiju uzskaitījums, pie kurām sāpes pavada arī citi simptomi. Tāpēc ir nepieciešams nodot analīzes. lai noteiktu sāpju cēloni.

9.Olnīcas

Sarežģījumi olnīcu darbībā var izraisīt sāpes abās vēdera pusēs. Olnīcu cistas rada asas, durošas sāpes vienā no pusēm.

Attiecieties pret savu veselību atbildīgi un jebkuru sāpju signālu gadījumā labāk pierakstieties pie speciālista, lai izvairītos no problēmām nākotnē.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!