Milzu plīvurs, gladiolu pušķis un lelle uz mašīnas pārsega. Kā precējās mūsu vecāki padomju gados

Milzu plīvurs, gladiolu pušķis un lelle uz mašīnas pārsega. Kā precējās mūsu vecāki padomju gados

Kāzas visos laikos ir bijis svarīgs un priecīgs notikums dzīvē. Tomēr vēl pirms dažiem desmitiem gadu kāzu mode un tradīcijas nedaudz atšķīrās no tā, ko mēs redzam šodien. Atcerēsimies, kā precējās mūsu mammas un vecmammas vēl ne tik tālajos padomju laikos.

Līgavas kleitai parasti bija vienkāršs piegriezums. Drosmīgas detaļas, tādas, kā dziļš dekoltē vai atkailināti pleci, nevienam pat prātā neienāca. Tuvāk 80-tajiem modē nāca kuplas piedurknes ar volāniem. Un, starp citu, kleitai nemaz nebija jābūt garai. 60-70-tajos vispār modē bija kleitas līdz ceļiem vai pat mini.

Līgavas galvu noteikti rotāja plīvurs. Šo aksesuāru vienmēr centās izrotāt īpaši grezni. Plīvuram bija jābūt kuplam un garam, bieži vien tas tika apvienots ar mežģīņu platmali vai mākslīgo ziedu vainadziņu. Ziediņi varēja arī būt sasprausti tieši matos.

Ar līgavaiņa apģērbu viss bija daudz vienkāršāk. Derēja jebkāds uzvalks, bet žaketes priekškabatā tika ielikts viens liels zieds vai mazu ziediņu pušķītis. Bet vedējus, starp citu, kāzās bija ļoti viegli atpazīt - parasti tiem pār plecu bija pārlikta plata sarkana lenta. Tā reizēm dara arī šodien.

Līgavas pušķis izskatījās pavisam citādāk. Tie parasti bija ziedi ar gariem kātiem - rozes, neļķes vai gladiolas. Pušķis tika noformēts visai vienkārši - ar pāris zaļiem zariņiem un caurspīdīgu plēvi. Un tajos laikos, starp citu, vēl nebija tādas tradīcijas - mest pušķi atmuguriski neprecēto draudzeņu pūlī. To mēs pārņēmām no rietumiem jau krietni vēlāk.

Pats šikākais kāzu transports tolaik bija automašīna ‘’Volga’’ vai ‘’Čaika’’. Mašīna tika dekorēta ar lentām un mākslīgajiem ziediem. Bieži vien uz mašīnas jumta tika piestiprināti divi laulību gredzeni, bet uz motora pārsega bija uzsēdināta lelle līgavas tērpā.

Un kādi kāzu tērpi bija jūsu vecākiem? Dalieties komentāros!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!