Mans mazulis – briesmonis. Un tā ir tikai mana vaina

Mans mazulis – briesmonis. Un tā ir tikai mana vaina

Esmu radījusi briesmoni, un tajā varu vainot tikai sevi. Kurš ir šis briesmonis, jūs jautāsiet? Mans mīļais jaunākais bērns, kurš vēl trīs mēnešus atpakaļ bija mans maigais mazulis. Iespējams, citi vecāki arī sastapušies ar šādu problēmu. Viņš bija mans mazais draugs, un es nekad nebūtu ticējusi, ka drīz viņš pārvērtīsies “briesmīgā divgadniekā”, vai, kā korekti pieņemts teikt, kad jūsu mazulis sāk formēt savu neatkarību, izrāda nepakļaušanos un demonstrē drausmīgu uzvedību, kas saistīta ar šī brīža attīstību.

“Tas, kas agrāk bija spontāna buča, apskāviens un izsauciens “es tevi mīlu”, tagad ir kļuvis par “nē”, “ej prom” un absolūtu nevēlēšanos klausīties un dzirdēt”.

Viņa jaunākais iemīļotais paradums ir teikt “ej prom”, un es tam nepretojoties paklausu. Šajos brīžos varat sastapt mani virtuvē, kur baudu kafiju savā vientulībā. Vairums vecāku atpazīst sevi kādā no saviem bērniem, iespējams, visos. Tā ir ar mani un manu jaunāko mazuli. Mums ir līdzīgi temperamenti. Mums garšo vieni un tie paši ēdieni, patīk viena un tā pati mūzika, un mēs pret dzīvi kopumā attiecamies līdzīgi, izbaudot katru dzīves soli. Viņš ir bezrūpīgs, jautrs, tiešs, ar milzīgu vieglprātības devu. “Tas bija labi līdz brīdim, kad beidzās tik bēdīgi. Es pat nestādījos priekšā, kāds liktenis mani sagaidīja jau pavisam tuvā nākotnē. Un nu esmu nonākusi ellē, kuru izveidojis mans bērns.”

Pēkšņi man bija darīšana ar puiku, kurš ne ar vienu negribēja dalīties un bija tik pārņemts ar sevi, ka atteicās ievērot citus. Iepazīstieties, tas ir mans dēls. Kas saskaraties ar šādām izpausmēm, visbiežāk nodomājat, ka esat viņu “slikti audzinājuši”. Dažreiz tomēr šis viedoklis ir maldīgs. Bet ne manā gadījumā. Es zinu, ka mana bērna uzvedība ir tiešs manas audzināšanas rezultāts.

Un tas ir jāpārtrauc! Pāris dienas atpakaļ bērnu laukumiņā viņš pavēlēja citam mazulim paiet nost no kaut kādas uzpariktes, kas viņam pašam bija iepatikusies. Es nezināju, kur dēties no kauna, bet tas bija arī atklāsmes mirklis. Es sapratu, ja tagad nesākšu rīkoties, tad viņš izaugs par pašapmierinātu egoistu.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!