Medus cīņā pret klepu

Medus cīņā pret klepu

Medus ir sens un ļoti vērtīgs produkts, kurš mūsdienās ir ļoti populārs gan kulinārijā, gan tautas medicīnā. Lieta tāda, ka medus sastāv no glikozes, fruktozes un saharozes. Vēl tas satur A, C, E, K un B grupas vitamīnus. Medus ir bagāts ar organiskajām skābēm un minerālsāļiem. Tieši tāpēc cilvēki medu lieto gan ārīgi, gan iekšķīgi. Piemēram, ja moka sezonālais klepus, pagatavojiet medus un sīpolu maisījumu vai ielejiet medu izgrebtā melnajā rutkā. Eksistē arī citi mājās pagatavojami līdzekļi, kurus droši varat dot pat bērniem. Ar dažiem no tiem šodien jūs iepazīstināsim.

MEDUS AR ANĪSU

Tējkaroti medus samaisiet ar divām ēdamkarotēm maltu anīsa sēklu un šķipsniņu sāls. Šo maisījumu aplejiet ar glāzi ūdens un uzkarsējiet līdz 30 – 35 grādiem, ne vairāk. Pretējā gadījumā medus zaudēs savas vērtīgās īpašības. Tad šķidrumu nokāsiet un lietojiet pa divām ēdamkarotēm ik pa divām stundām. Šis līdzeklis palīdzēs jums atbrīvoties no sausa, neproduktīva klepus.

MEDUS AR ALVEJU

Šim līdzeklim jums vajadzēs tējkaroti alvejas mīkstuma. To rūpīgi samaisiet ar divām tējkarotēm šķidra medus viendabīgā masā. Lietojiet šo maisījumu pa tējkarotei trīs reizes dienā. Maisījumu varat glabāt ledusskapī, bet ne ilgāk par divām dienām.

MEDUS AR PIENU

Šis ir visizplatītākais un patīkamākais pretklepus līdzeklis. Iemaisiet glāzē piena vienu tējkaroti medus un trešdaļu tējkarotes sodas. Pienu uzkarsējiet, bet nekādā gadījumā neuzvāriet. Ja jums ir piena laktozes nepanesība, jūs varat aizvietot govs pienu ar kādu no augu izcelsmes produktiem. Taču efekts vairs nebūs tāds, kā ar parasto pienu, jo viss šī līdzekļa efekts slēpjas tieši dzīvnieku izcelsmes taukos, kas atrodas govs pienā.

MEDUS AR DEGVĪNU

Šis līdzeklis gan nebūs domāts bērniem! Glāzē sakuliet vienu olas dzeltenumu, pakāpeniski pievienojot ēdamkaroti šķidra medus, ēdamkaroti degvīna un šķipsniņu sodas. Šo maisījumu jāizdzer vienā paņēmienā. Jālieto trīs reizes dienā, ik reizi svaigi gatavotu. Šis līdzeklis palīdzēs labāk atdalīties krēpām. Pat ja jums neviens no šiem līdzekļiem tā īsti neiet pie sirds, arī medus tīrā veidā būs labs līdzeklis klepus ārstēšanai un profilaksei. Bet ja esat nolēmis pagatavot kādu no šiem tautas līdzekļiem, necenšaties ar to ārstēt smagas saslimšanas formas. Tādos gadījumos noteikti jāvēršas pie ģimenes ārsta. Lai šis rudens nekļūst par slimības ierosinātāju, saudzējiet sevi!

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!