Kolorado vabolei ļoti nepatiks: kas jāpievieno, stādot kartupeļus

Kolorado vabolei ļoti nepatiks: kas jāpievieno, stādot kartupeļus

Sākas kartupeļu stādīšanas laiks. Šiem dārzeņiem ir nepieciešama laba mēslošana un aizsardzība no kaitēkļiem. Dalāmies ar padomiem par kartupeļu stādīšanu. Jums būs vajadzīgi vienkārši produkti, kas atrodami ikvienā mājoklī. Tos vajadzēs pievienot vagā pirms kartupeļu stādīšanas. Šis paņēmiens palīdzēs aizbiedēt kaitēkļus un ļaus bumbuļiem izaugt lieliem.

Zivis

Saldētas zivis - tas ir visneparastākais līdzeklis, ko ievieto vagā, stādot kartupeļus. Augsnē tās sāks sadalīties, izdaloties siltumam, kas tik ļoti nepieciešams kartupeļu augšanai un attīstībai. Nepatīkamā sadalīšanās smaka aizbiedēs arī galvenos kartupeļu ienaidniekus - Kolorado vaboles. Šis paņēmiens ļaus jums gūt bagātīgu ražu. Bumbuļi izaugs lieli un būs gatavi par divām nedēļām ātrāk nekā parasti. Zivju smaka dārzeņu garšu neietekmē. Jums būs nepieciešamas sīkas nesālītas zivis. Iegādājieties tās ar aprēķinu: viena vesela vai pusīte zivs uz vienu iedobīti. Zivis atkausējiet. Ja tās ir pārāk lielas, pārgrieziet uz pusēm. Ielieciet tās vienkārši bedrītēs, iestādiet kartupeļus un uzberiet zemi.

Sīpolu mizas

Šis produkts ir lielisks minerālvielu avots, kas piesātinās kartupeļus ar barības vielām un palīdzēs tiem ātrāk nogatavoties. Turklāt sīpolu mizām piemīt nesliktas baktericīdās īpašības. Tās dezinficēs augsni un pasargās bumbuļus no slimībām. Vagas iedobītē vienkārši jāieber saujiņa sīpolu mizu. Tās aizbiedēs kaitīgos kāpurus un novērsīs sakņu puvi. Pieredzējuši dārzkopji iesaka sajaukt sīpolu mizas ar pelniem. Par tiem mēs pastāstīsim tālāk.

Koksnes pelni

Rudeņos dārzkopji dedzina sausos zarus un zāli. Pēc šīs procedūras paliek ļoti daudz pelnu. Saglabājiet tos, jo pelnus varēsiet izmantot nākamajā pavasarī, stādot kartupeļus. Pelni pieder pie dabiskā piebarojuma. Tie uzlabo arī augsnes pH līmeni. Katrā iedobītē ieberiet pusglāzi pelnu, iestādiet kartupeli, uzberiet zemi un aplejiet ar litru ūdens.

Koriandrs

Koriandrs ir spēcīgs dabiskais aizsarglīdzeklis pret kaitēkļiem. Kolorado vaboles nepanes tā aromātu. Katrā kartupelim paredzētajā iedobītē jāiesēj pāris sēkliņas koriandra. Aromātiskais garšaugs izaugs tieši blakus kartupeļiem un sargās tos no kaitēkļiem visos attīstības etapos.

Noslēgumā

Lai efektu pastiprinātu, minētos paņēmienus var savstarpēji kombinēt. Ielieciet komponentu maisījumu zem kartupeļa un uzberiet zemi.

Lai bagātīga raža!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!