Ko darīt, lai izdotos: “Ilgi un laimīgi”?

Ko darīt, lai izdotos: “Ilgi un laimīgi”?

Viens no biežākajiem novēlējumiem, apsveicot jaunlaulātos vai vienkārši, uzsākot kopdzīvi, parasti skan: “Lai jums ilgi un laimīgi”. Viegli pasakāmi vārdi, bet dzīvē agrāk vai vēlāk rozā iemīlēšanās brilles krīt. Ikdienas pienākumos un rūpēs var pazust romantika, kaisle, iekāre, dažkārt arī pati mīlestība un var izrādīties, ka, dodoties nosvinēt kāzu jubilejas desmito vai piecpadsmito gadskārtu, izrādās, ka jums pat īsti vairs nav par ko runāt…

Atsvešināšanās, protams, nenotiek vienā dienā. Visbiežāk plaisa attiecībās ir kā milzīga tase, kurā pilējis, pilējis, līdz beidzot viens no pilieniem izrādījies pēdējais. Pilieni ir dažādi. Dažos no tiem – rūgtums, citos – vilšanās, nepiepildīti sapņi, uzupurēšanās un atteikšanās no kaut kā sava otra vai ģimenes dēļ, dažkārt tas ir piliens nenomazgātu trauku vai nepaceltu zeķu dēļ… Un patiesībā tas viss kopdzīvē iederas, jo tikai sīrupūdens arī mēdz nošķebināt. Tomēr es ticu, ka ir iespējams arī līdzsvars un harmonija attiecībās un, manuprāt, tas ir iespējams, ievērojot sekojošus noteikumus:

  • Neuztvert otra rūpes un mīlestību kā kaut ko pašsaprotamu. Patiesībā tā ir unikāla dāvana arī pēc 5, 10 un īpaši 25 un vairāk gadiem.
  • Lai kāds būtu pienākumu dalījums jūsu ģimenē, vienmēr svarīgi pateikt: “Paldies”. Paldies par pagatavotām brokastīm, vakariņām, paldies par nomazgātiem traukiem, paldies par izmazgātām un skapī sakārtotām drēbēm, utt.
  • Arī strīdoties un dusmojoties, saglabāt cieņu un neizturēties pret otru kā notekcauruli, kurā var nolaist visu, kas sakrājies arī attiecībās ar citiem.
  • Piedomāt, lai otram cilvēkam ar tevi ir interesanti. Tas nozīmē neapstāties attīstībā, sakot, “Kāds nu es esmu, tāds esmu”, bet augt un attīstīties visu mūžu.
  • Visbeidzot atcerēties, ka neviens nevienam nepieder. Ir svarīgi īstenot savus sapņus un ļaut tos piepildīt arī otram. Un tad ļoti iespējams piepildīsies arī viens no jūsu kopīgajiem sapņiem: Ilgi un laimīgi!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!