Kāpēc nezied tulpes?

Kāpēc nezied tulpes?

Ko darīt, ja dārzā tulpes nekā negrib ziedēt? jautājam speciālistiem.

Visticamāk, jūs tās neizrokat pēc ziedēšanas, tās ir tik dziļi ieaugušas augsnē, un tulpēm vienkārši nepietiek spēka izspraukties tai cauri. Sarp citu, tieši tāpēc daudzi dārzkopji pielieto šādu paņēmienu: stāda tulpju sīpolus pa taisno grozā ar lielām atverēm, caur kurām saknes izaug uz āru, bet sīpols tādējādi nekad nenosēdīsies dziļi.

Parasti tulpes izrok jūnija beigās - jūlija sākumā (tas atkarīgs no klimatiskās zonas). Uz to laiku tām vajadzētu būt jau noziedējušām. Tulpes ir jāizrok uzmanīgi, pieturot aiz lapām, lai nesabojātu sīpolu. Nopurina un noslauka no tiem zemi un noliek uzglabāšanai, izberot vienā slānī grozā vai koka kastē. Tā tie tiek uzglabāti līdz pat pavasarim.

Divi citi neziedēšanas iemesli - slimības vai kaitēkļu bojāti sīpoli. Noteikti izrociet vismaz vienu sīpolu un paskatieties, vai uz tā nav parādījušās puvuma pazīmes. Tulpes izr uzņēmīgas pret pelēko, balto un mīksto puvi, pret fuzariozi un rizoktoniozi. Kaitīgo kukaiņu vai grauzēju klātbūtni arī varēs redzēt pēc izēstajām sīpola vietām.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!