Kāpēc kaķiem nedrīkst griezt nagus. Tas ir sadisms!!!

Kāpēc kaķiem nedrīkst griezt nagus. Tas ir sadisms!!!

Pēdējā laikā nagu likvidēšanas operācija ir kļuvusi par īpaši populāru procedūru veterinārajās klīnikās. Baidoties, ka kaķis ar saviem nagiem sabojās dārgās mēbeles, dzīvnieciņa saimnieki izvēlās tos likvidēt. Pie tam amputē arī pirksta gala falangu kopā ar visu nagu. Zinātnieki saka, ka šāda veida procedūra var dzīvniekam nodarīt lielu ļaunumu.

Kaķi pārvietojas uz pirkstu galiem, visa pēda zemi neskar. Pirksta gala falangas likvidēšana un pēdas saīsināšana samazina atbalsta laukumu – kaķis vairs nespēj normāli pārvietoties.

Kaķim pēc šādas operācijas ir no jauna jāiemācās staigāt. Nepareizi sadalītas slodzes rezultātā tiek traucēta visa kustību – atbalsta aparāta darbība. Arī kaķa līdzsvara sajūta tiek izjaukta, kas atstāj iespaidu uz lēkšanu, līšanu un skriešanu.

Ja operācija nav izdarīta pareizi, nags var sākt augt uz iekšu, nodarot dzīvniekam stipras sāpes un izraisīt iekaisuma procesu. Šajā gadījumā no otras operācijas neizbēgt, un tad jau būs jāamputē nākamā falanga. Taču pat tad, ja naga likvidēšanas operācija bijusi veiksmīga, dzīšanas process vienalga norit sāpīgi. Labākajā gadījumā tikai nākamajā dienā kaķis spēs pats balstīties uz savām ķepām (kuras pēc operācijas ir apsaitētas) un mēģinās staigāt. Klibot tas pārstās tikai pēc 5 – 7 dienām. Bez tam, 10 – 14 dienas kaķim būs jānēsā apkakle, lai tas nelaizītu šuves.

Ķirurģiska nagu likvidēšana nereti nolemj kaķi uz pastāvīgām sāpēm visa atlikušā mūža garumā. Un dzīvniekam pasliktinās raksturs – viņš kļūst agresīvs, kaprīzs, nokārtojas tam neparedzētās vietās, un kaķu puikas vēl arī aktīvi iezīmē savu teritoriju.

Pēc operācijas kaķiem parādās sāpes mugurā, daļa muskuļu atrofējas, tiek traucēta kustību koordinācija. Tas, ka vairs nav pirkstu galu falangas, noved pie paaugstinātas slodzes uz mīkstajām malām sānu falangās, un tas rada sāpes un diskomfortu.

Dažreiz kaķis pārstāj lietot savu kasti, tam ir sāpīgi kašņāties cietajās smiltīs.

Dažās valstīs, piemēram, Anglijā, Skotijā un Brazīlijā nagu apgriešana ķirurģiskā ceļā ir aizliegta ar likumu ētisku apsvērumu dēļ.

Un vispār, nagu likvidēšana vienmēr notiek tāpēc, ka tā ir ērtāk cilvēkam, nekad – dzīvniekam. Ja mīlat savu dzīvnieciņu, nekad to viņam nenodariet!

Ko jūs domājat par šo tēmu?

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!