Kādēļ menopauze var iestāties ļoti agri? Septiņi paradumi, kurus vajadzētu mainīt.

Kādēļ menopauze var iestāties ļoti agri? Septiņi paradumi, kurus vajadzētu mainīt.

Vairumam sieviešu menopauze iestājas apmēram 45 – 50 gadu vecumā. Bet dažām tā iestājas agrāk. Ja sievietēm menstruācijas beidzas 40 gadu vecumā, to uzskata par agru menopauzi.
Agra menopauze var iestāties dažādu iemeslu dēļ. To var ietekmēt veselības stāvoklis, tajā skaitā dažas autoimūnās saslimšanas, dzīves laikā veiktās ārstēšanas, ieskaitot ķirurģiskas iejaukšanās, kas saistītas ar olnīcu operācijām, ķīmijterapiju un staru terapiju. Bez tam agras menopauzes iestāšanos var izprovocēt arī sievietes dzīvesveids. Zemāk aprakstīsim dažus piemērus.

Faktori, kas veicina agru menopauzes iestāšanos

Smēķēšana

Smēķēšana atstāj negatīvu iespaidu uz visu organismu, un olnīcas nav izņēmums. Kā rāda pētījumi, jo ilgāk jūs smēķējat, jo augstāks ir agras menopauzes risks. Bez tam, smēķēšana ir zināma kā faktors, kas mēdz izraisīt reproduktīvās sistēmas vēzi.

Zema ķermeņa masa

Mēs bieži runājam par to, ka pārlieku liels svars ir zināms risks veselībai, bet arī nepietiekama ķermeņa masa var nodarīt ļaunu. Sievietes ar pazeminātu ķermeņa svaru ir pakļautas daudz lielākam sirds slimību riskam, dzelzs deficīta anēmijai, viņām ir vājāka imunitāte. Tāpat viņas ir pakļautas agras menopauzes riskam un ātrākai kaulu blīvuma samazināšanai.

Trauksme un hronisks stress

Pastāvīgs saspringums atstāj iespaidu uz visām organisma sistēmām. Balstoties uz pētījumiem ir noskaidrots, ka hronisks stress ir viens no faktoriem, kas ietekmē priekšlaicīgu olšūnu funkciju izdzišanu.

Pārāk lielas fiziskās slodzes

Būt aktīvai ir ļoti labi, par to neviens pat nediskutē. Bet visu vajag ar mēru. Pārāk intensīvas fiziskās slodzes ir viena no fiziskā stresa formām un viens no faktoriem, kas var veicināt pārāk ātras menopauzes iestāšanos.

Nepietiekama fiziskā aktivitāte

Mazkustīgs un sēdošs dzīvesveids arī var novest pie tā, ka olnīcas ātrās sāk samazināt savu aktivitāti.

Vitamīna D trūkums

D vitamīna deficīts var būt par daudzu problēmu cēlonis organismā. Iespējams, jūs jau zināt, ka tas var novest pie kaulu blīvuma samazināšanās un lielāka kaulu lūzumu riska, tāpat arī veicināt priekšlaicīgu menopauzi.

Nedzemdējušas sievietes

Pētījumi parāda, ka sievietes, kas nekad nav bijušas stāvoklī, visticamāk, menopauzi sagaidīs ātrāk, nekā tās, kas dzemdējušas bērnu.
Ir faktori, kas veicina agrāku menopauzi un kurus jūs nekādi nevarat ietekmēt. Bet jūs varat mainīt gandrīz visus augšminētos, lai samazinātu risku, ka menopauze iestāsies ātrāk.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!