Dzīve sliktā laulībā priekš bērniem ir sliktāka, nekā vecāku šķiršanās

Dzīve sliktā laulībā priekš bērniem ir sliktāka, nekā vecāku šķiršanās

Dažreiz, neatkarīgi no visiem centieniem, lai laulība būtu laimīga un droša, attiecības var kļūt toksiskas. Tās var nonākt stāvoklī, kas var nodarīt ievērojamu emocionālu un garīgu kaitējumu kuri-augusi-psrs" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'bērniem'});">bērniem.

Šķīršanās, iespējams, pirms 60 vai 70 gadiem bija kaut kas šausmīgs vecākiem, taču mūsdienās šķiršanās kļūst arvien izplatītāka. Piemēram, ASV tagad gandrīz puse no visām laulībām beidzas ar šķiršanos.

Neskatoties uz to, cilvēki joprojām ir noraizējušies par laulības šķiršanas negatīvo ietekmi uz kuri-augusi-psrs" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'bērniem'});">bērniem. Tāpēc, lai pasargātu savus bērnus no emocionālām sāpēm un uzturētu ģimeni kopā, daudzi precēti pāri izvēlas palikt kopā. Bērni, kuri ir spiesti izturēt neveselīgas un nemīlošas laulības, kā arī paciest emocionālu spriedzi un strīdus, uz saviem pleciem nes savu vecāku nelaimes, vienaldzību un tuvības trūkuma nastu.

Tātad, lai gan nav šaubu, ka šķiršanās ir sarežģīta, it īpaši kuri-augusi-psrs" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'bērniem'});">bērniem, mēģinājums audzināt savus bērnus izmisīgā, ļaunprātīgā un toksiskā mājas vidē viņiem ir daudz sliktāk.

Šeit ir 4 veidi, kā bērni cieš no neveselīgām un nelaimīgām laulībām:

1. Pastāvīga spriedze

Bērni izjūt un internalizē visu, kas notiek starp vecākiem. Kad vecāki pastāvīgi strīdās un neciena viens otru, bērni internalizē šos strīdus un negatīvās jūtas. Tā vietā, lai justos mierīgi un bezrūpīgi, būdami kopā ar abiem vecākiem, viņi jūtas saspringti un stresaini. Šāda pastāvīga spriedze var izraisīt nopietnus emocionālus, fiziskus un sociālus apstākļus kuri-augusi-psrs" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'bērniem'});">bērniem, piemēram, panikas lēkmes, depresiju vai hronisku nogurumu.

2. Nestabila sajūta par sevi

Turklāt šis nepārtrauktais konflikts starp vecākiem, galu galā, iesakņojas bērnu prātos. Tas samazina viņu uzticību, izsūc no viņiem visu pozitīvo enerģiju un atstāj viņus beigās ar mazu iekšējo mieru, vai pilnībā bez tā. Piemēram, viņiem pastāv vajadzība būt mīlētiem, taču viņi noraida tuvību. Un tā vietā, lai izmantotu savu patieso potenciālu un izmantotu intelektuālās spējas, viņi sabotē savus centienus.

3. Bailes no tuvības

Laulība ir pirmais bērnu redzamās mīlestības un atbalsta piemērs, un tam, kā vecāki izturas viens pret otru, ir ļoti liela nozīme, kā bērni nākotnē uztvers romantiskas attiecības. kuri-augusi-psrs" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'Bērniem'});">Bērniem, kuri uzauguši nemīlētās un nelaimīgās laulībās, ir grūti tuvoties citiem cilvēkiem. Tuvība vienkārši viņiem izraisa visas sāpīgās traumas, kuras viņi piedzīvoja, un liek atcerēties par savu vecāku aukstumu un disfunkciju, tāpēc viņi mēdz izvairīties no tuvības, lai pasargātu sevi no ievainojumiem. Pat ja viņiem izdodas nodibināt ciešas attiecības ar kādu, viņi ir ļoti piesardzīgi attiecībās.

4. Garastāvokļa svārstības

Neveselīgās un bezcerīgās laulības izaug bērni, kuri, visticamāk, cīnās ar smagām garastāvokļa problēmām, piemēram, distimiju, kas pazīstama arī kā pastāvīgi depresīvi traucējumi. Ja šīs problēmas netiek ārstētas, tās var izraisīt personības traucējumus, kā arī narkotisko vielu lietošanu. Neveselīgas un bezcerīgas laulības ne tikai māca bērnus agrā vecumā pamest cerību un optimismu, bet arī liek viņiem pārāk ātri nobriest un zaudēt skaistāko dzīves posmu - bērnību.

Tomēr, pirms apsverat ideju šķirties no laulātā, šeit ir daži noderīgi ieteikumi, kurus ir vērts apsvērt:

Pāru terapija

Pāru terapija ir noderīga, jo tā māca vecākiem, kā, kā nobriedušiem cilvēkiem, civilizēti un laipni atrisinātu konfliktus. Tās mērķis ir palīdzēt vecākiem uzlabot viņu tuvību un bagātināt viņu saziņu. Tomēr jābrīdina: nepareizs terapeits var padarīt jūsu laulību vēl sliktāku nekā tā ir. Tāpēc, pirms izvēlaties terapeitu, pārliecinieties, ka esat runājuši ar vairākiem profesionāļiem un izvēlieties to, kuram uzticieties vienisprātis gan jūs, gan jūsu dzīvesbiedrs.

Individuālā terapija

Bieži vien neatrisinātas pagātnes problēmas var būt viens no neveiksmīgas laulības cēloņiem. Pirms vainojat laulāto par visiem laulības jautājumiem, pārliecinieties, ka vispirms jūs pārbauda terapeits. Profesionāls terapeits var palīdzēt jums atklāt dažus pagātnes neatrisinātus jautājumus, kas atkal parādās jūsu laulībā.

Atbalsta grupas

Dalīties savās sajūtās un problēmās ar citiem cilvēkiem un saprast, ka jūs neesat vienīgie, kuri cieš, var būt diezgan noderīgi. Klausīšanās citu cilvēku grūtībās un tas, ko viņi dara, lai tās pārvarētu, var dot jums atvieglojumu un cerību.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!