Kā pienenes aktivizē aknu darbību

Kā pienenes aktivizē aknu darbību

Pienenes ir īpašas ar savām attīrošajām īpašībām. Ja jūs lietojat kādas zāles, tad pirms pieneņu lietošanas vajadzētu konsultēties ar savu ārstu, kurš pateiks, vai nav kontrindikāciju konkrēti jūsu gadījumā.

Lai arī pienenes tiek uzskatītas par nezālēm, tās cilvēkam var būt pat ļoti veselīgas, pateicoties savām urīndzenošajām īpašībām. Ne katrs zina, ka pienenes aktivizē arī aknu darbību. Šī auga ārstnieciskās īpašības palīdz arī pie dažādiem gremošanas un nieru darbības traucējumiem. Jāpiemin, ka pienenes tiek izmantotas gan medicīniskos nolūkos, gan arī kulinārijā.

Pienenes aknām: ārstnieciskās īpašības

Pienenes satur organismam nepieciešamās uzturvielas, tām piemīt attīrošas īpašības, kas palīdz risināt šķidruma aiztures problēmu.

Pienenes aktivizē aknas un veicina žults izdalīšanos, palīdzot pie gremošanas trakta saslimšanu ārstēšanas. Turklāt tas ir dabisks caurejas līdzeklis. Tas nozīmē, ka pienenes var izmantot cīņā ar kūtru zarnu darbību.

No otras puses, ir jāatzīmē šī auga stimulējošās īpašības. Pateicoties tām, mūsu nieres kļūst aktīvākas. Pieneņu ārstnieciskās sastāvdaļas atvieglina tādu saslimšanu norisi, kas saistītas ar palielinātu urīnskābes daudzumu, piemēram, podagra. Tās izmanto arī nierakmeņu izvadīšanai.

 • Ne mazāk svarīgi ir tas, ka pienenēs ir ļoti daudz dzelzs.
 • Pienenes labi attīra asinis, un, tātad, izvada toksīnus un uzlabo visu orgānu darbību.
 • Pienenēm raksturīgā rūgtenā garša stimulē aknu darbību un veicina to attīrīšanos no toksīniem. Tieši tādēļ pienenes iesaka cilvēkiem, kuri slimo ar hepatītu un cirozi. Šī pieneņu īpašība ļauj pasargāt aknas no iespējamiem bojājumiem, kas saistīti ar pārtikas vai ķīmisko saindēšanos.
 • Pienenes tiek aktīvi izmantotas aknu cirozes ārstēšanā. Pārsvarā ciroze attīstās tiem cilvēkiem, kas pārmērīgi lieto alkoholiskos dzērienus. Šis kaitīgais ieradums ir vainojams pie aknu darbības traucējumiem. Novērojot šādus pacientus, tika atklāts, ka viņu stāvoklis uzlabojas pēc pieneņu novārījuma lietošanas. Šo novārījumu iesaka lietot 2-3 reizes dienā.

Kā attīrīt aknas ar pieneņu palīdzību

Parasti pienenes tiek izmantotas kā papildinājums pamatārstēšanai. Taču ir jāņem vērā, ka to lietošana nedos nekādu efektu, ja pacients turpinās lietot alkoholu un smēķēt.

Pacientiem ar hormonālajiem traucējumiem un aptaukošanos pieneņu terapija tiek nozīmēta pēc pamatārstēšanas kursa ar pretiekaisumu preparātiem.

Pienenes lieto karstas tējas veidā. Vārošais ūdens ļauj augam ‘’atdot’’ visus svarīgos mikroelementus.

Blaknes

Ārstēšanās kursam ar pienenēm nevajadzētu būt ilgākam par 4 mēnešiem. Pretējā gadījumā pieaug dažādu blakņu risks.

Pārmērīga šo augu lietošana var novest pie alerģiskām reakcijām un paaugstinātu jūtību pret sauli. Retāk pacientiem attīstās diareja un rodas problēmas ar kuņģi.

Svarīgi ieteikumi

 • Pienenes var lietot salātu gatavošanā. Arī tādā veidā tās ir ļoti veselīgas aknām.
 • Organisma attīrīšanai var pagatavot tēju no pieneņu stiebriem.
 • Kā jau iepriekš minējām, pienenes aktivizē aknas, labvēlīgi iedarbojas uz gremošanu, kā arī uzlabo nieru darbību.
 • Pats galvenais - nepārspīlēt ar pieneņu lietošanu un vienmēr pieturēties pie ieteiktajām devām.
 • Ja pieneņu lietošana jums ir izraisījusi blakusefektus, griezieties pie sava ārstējošā ārsta. Pienenes drīkst lietot tikai kā papildlīdzekli ārsta nozīmētajai pamatārstēšanai.
 • Neaizmirstiet par veselīgiem ieradumiem. Centieties vairāk staigāt kājām un veikt fiziskos vingrinājumus.
 • Atcerieties, ka reizē ar sviedriem no organisma tiek izvadīti arī toksīni. Turklāt, pateicoties fiziskai aktivitātei, ātrāk sadeg tauki.

Pavadiet dienu svaigā gaisā, lasot pienenes. Izmantojiet tās ārstnieciskā novārījuma pagatavošanai, un jūsu organisms jums būs pateicīgs par tādām rūpēm!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!