Joda režģis: kā to uzklāt un kādēļ tas vajadzīgs

Joda režģis: kā to uzklāt un kādēļ tas vajadzīgs

Pirms jaunmodīgu antiseptisko līdzekļu parādīšanās brūču un savainojumu ārstēšanā mēs izmantojām jodu. Tas labi dezinficēja un ārstēja iekaisumu cietušajā ādas laukumā. Taču ar šo joda brīnumspējas vēl nebeidzas. Joda režģis - lūk, galvenais iemesls, kāpēc jodam vienmēr būtu jāatrodas katrā mājas aptieciņā.

Pirmo reizi joda terapijas metodi piedāvāja ārsts no Sanktpēterburgas dr.Kolbasenko. Viņš uzskatīja, ka jods nonāk dziļi audos un sniedz labvēlīgu ietekmi. Kopš tā laika ir pagājis vairāk nekā 100 gadu. Un, lai arī medicīna šo metodi nav atzinusi, tā bieži tiek izmantota daudzu saslimšanu ārstēšanā un profilaksē. Mēs jums pastāstīsim, kā pareizi uzklāt joda režģi, un kā tas mums var palīdzēt.

Kā uzklāt joda režģi

Visērtāk to var izdarīt ar vates kociņiem. Bet, ja tādu nav pa rokai, tad derēs arī sērkociņš, kam galā uztīta vate. Iemērciet kociņu 5% joda šķīdumā un uz izvēlētā ādas laukuma uzzīmējiet režģi. Katra kvadrātiņa malai būtu jābūt apmēram 1 cm garai.

Cauri ādai uzsūcoties muskuļaudos un asinsvados, jods iedarbojas uz kaitīgajām baktērijām. Un tieši šāds rūtiņu izmērs palīdz sadalīt mikrobus nelielās grupās un tos iznīcināt. Sevišķi labi jods tiek galā ar tām baktērijām, kas nonākušas organismā caur porām.

Joda trūkums organismā

Ne mazums cilvēku cieš no joda trūkuma. Tas, savukārt, atsaucas uz viņu pašsajūtu. Lai uzzinātu, vai joda organismā ir pietiekami, joda režģis jāuzklāj gurnu iekšpusē. Ja organisms ar uzturu jodu saņem pilnvērtīgi, tad zīmējums uzsūksies tikai pēc vienas diennakts.

Jo joda pēdas pazūd jau pēc 3 stundām, tad jums steidzami jāgriežas pie speciālista, kurš veiks analīzes un nozīmēs attiecīgus preparātus. Ja joda režģis noturas 6-8 stundas, tad viss vēl nav tik briesmīgi. Joda deficītu palīdzēs novērst pareizs uzturs, kurā būs iekļauti jūras kāposti un citas jūras veltes.

Joda režģis klepus gadījumā

Izmantojiet ārstniecisko režģi sausa klepus gadījumā. Pārliecinieties, ka ķermeņa temperatūra nepārsniedz 38 grādus. Jods sasilda audus, tādēļ var paaugstināties temperatūra. Režģis jāuzklāj uz krūtīm vai uz kakla, ja tā ir angīna.

Pirms joda režģa uzklāšanas, veiciet nelielu testu. Tajā vietā, kur plānojat to uzklāt, uzziediet pavisam nedaudz joda. Ja pēc 15 minūtēm šajā vietā neparādās apsārtums vai kāda cita reakcija, variet uzklāt pilnvērtīgu režģi. Dariet to divas reizes dienā. Tas veicinās asinsriti un samazinās iekaisumu.

Iesnu un saaukstēšanās ārstēšana

Lai arī saaukstēšanās nav tā bīstamākā saslimšana, taču nepatīkama gan. Ātri atbrīvoties no iesnām palīdzēs joda režģis, kas uzklāts uz deguna tilta. Bet efektu pastiprinās tādi paši režģi uz pēdām.

Sasitumu ārstēšana

Mēs mēdzam sasisties ik dienu. Reizēm to pat neievērojam un tikai pēc tam ieraugām lielu zilumu redzamā vietā. Gaidīt, līdz tas pats pazudīs, nākas veselu nedēļu. Taču šo procesu var paātrināt mums jau zināmā metode.

Tikai nesteidziet tūlīt pat zīmēt režģi. Vispirms uzlieciet sasitumam ledu, lai noņemtu tūsku un apsārtumu. Joda režģi uzklājiet nākamajā dienā.

Joda režģis grūtniecības laikā

Joda līmenim grūtniecības laikā noteikti jābūt normas robežās. Jebkuras novirzes var negatīvi ietekmēt augļa attīstību. Fiziskie un psihiskie traucējumi bieži vien var būt saistīti ar svarīgu elementu trūkumu. Tā kā profilakses nolūkos var uzklāt joda režģi, bet tikai vispirms konsultējieties ar savu ārstu. Joda režģi vis nevarētu nosaukt par panaceju pret visām kaitēm.Taču tā efektivitāte ir pierādīta ar praktiskā pielietojuma gadiem. Ja izmantosiet šo režģi pareizi un ar prātu, tad aizmirsīsiet par daudzām apnicīgām kaitēm.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!