Iekšējo orgānu saistība ar psihosomatiskajām saslimšanām

Iekšējo orgānu saistība ar psihosomatiskajām saslimšanām

Daudzas psiholoģiskās problēmas un somatiskās saslimšanas var būt saistītas ar iekšējo orgānu stāvokli. Iekšējo orgānu stāvoklis var formēt cilvēkā noteiktas rakstura īpašības, pozitīvās un negatīvās emocijas. Orgāni ir sakārtoti pāros, pēc īpašībām, pēc kurām tie ietekmē viens otru.

Aknas un žultspūslis

Pozitīvās īpašības: labsirdība, vīrišķība, līdzsvarots intelekts, aukstasinība un apdomība rīcībā, radoša aktivitāte, domu skaidrība, kas pastiprināta ar progresa un konstruktivitātes elementiem, mobilitāte un gatavība sadarboties.

Negatīvās īpašības: naids, cietsirdība, nosliece izdomāt grandiozus un ambiciozus plānus, bez zināšanām par to realizāciju, ātra aizsvilšanās, skaļa uzvedība, nosliece lietot necenzētus vārdus, apsēstība ar kaut ko, stūrgalvība, pedantiskums, formālisms un antagonisms, vēlme sacensties, nosliece uz vardarbību un slepkavību, kas pastiprinās, kad pievienojas nieru negatīvās emocijas (tā sauktā ekstroagresija, agresija, kas virzīta uz iekšējo pasauli).

Sirds un tievā zarna

Pozitīvās īpašības: prieks, laime, vēlme mīlēt, apskaidrība, sirsnība un līdzcietība, godīgums un cēlsirdība, sirds siltums, pacietība, cieņas pilna attieksme pret līdzcilvēkiem, pieklājība, izsmalcinātība, piedalīšanās.

Negatīvās īpašības: cietsirdība, trauksmainība, vēlme, lai citi kalpo, necienīga izturēšanās pret citiem, neapdomāta rīcība, bezgaumība, nepacietība, garlaicība, humora izjūtas neesamība, ātra aizvainojamība ar vēlmi atriebties, aizkaitināmība no mazu bērnu puses, trokšņa, burzmas, spilgtas gaismas, histēriskums.

Aizkuņģa dziedzeris un kuņģis

Pozitīvās īpašības: optimisms, līdzsvarotība, vēlme visu pārdomāt, atklātība, ticība un uzticēšanās, vēlmju un iespēju sabalansētība, punktualitāte, saskaņošana ar otru, viesmīlība, sava vārda turēšana.

Negatīvās īpašības: drūmums, nemierīgums, pārlieku liela rosīšanās, pārāk ātra iespaidojamība un ievainojamība, aizspriedumainība, slikta orientēšanās laikā (vienmēr steidzas, vienmēr kavē, laika deficīts), neveiklība, neīstums, pļāpīgums, nelīdzsvarotība saskarsmē, vēlme izolēties, skaudīgums, pārēšanās, kas pāriet apetītes trūkumā, pašcieņas zaudēšana, klaustrofobija.

Plaušas un resnā zarna

Pozitīvās īpašības: intuīcija, godprātība, nopietnība, noteiktība līdz pat varonībai, uzskatu stingrība, vīrišķība, tiešums, solīdums, dāsnums, prasme piedot un dalīties ar citiem.

Negatīvās īpašības: skumjas (pat ja tās ir gaišas), depresija, pesimisms, nosliece dramatizēt un pārspīlēt negatīvo, nedabiskums, aizdomīgums, bezatbildība, sīkumainība, greizsirdība, liekulība.

Nieres un urīnpūslis

Pozitīvās īpašības: dzīvesprieks, miers, aukstasinība, bezbailība, piesardzība, racionalitāte, jutīgums, neatlaidība cēlu mērķu sasniegšanā.

Negatīvās īpašības: bailes (bieži vien – bez iemesla), flegmatisms, pasivitāte, vēsums, izklaidība, uzskatu šaurība, nepastāvība, skopums, izlaidība, paranoja, noslēgtība, dzīves jēgas zaudēšana, suicidālas tieksmes, ja pievienojas plaušu negatīvās emocijas (introagresija).

Zinot tās vai citas emocijas piedalīšanos kāda orgāna darbībā, jau laikus var saprast, kurš no orgāniem sāk justies slikti, noteikt slimības attīstības intensitāti un virzienu, kā arī prognozēt ārstēšanās rezultātu.

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!