Dzīvot ir vienkārši: 10 nenovērtējami Josifa Brodska padomi

Dzīvot ir vienkārši: 10 nenovērtējami Josifa Brodska padomi

1.Dzīvot ir vienkārši: tikai jāsaprot, ka ir cilvēki, kas ir labāki par tevi. Tas ļoti atvieglo dzīvi.

2.Zaudēt neatkarību ir daudz sliktāk, nekā pazaudēt nevainību.

3.Lai cik arī nelabvēlīgs būtu jūsu stāvoklis, centieties tajā nevainot ārējos spēkus: vēsturi, valsti, priekšniecību, rasi, vecākus, mēness fāzes, bērnību utt. Brīdī, kad jūs pārliekat atbildību uz kaut ko citu, jūs sagraujat paši savu apņēmību kaut ko mainīt.

4.Pasauli, visticamāk, glābt neizdosies, bet atsevišķu cilvēku vienmēr var glābt.

5.Centieties nepievērst uzmanību cilvēkiem, kas cenšas padarīt jūsu dzīvi nelaimīgu. Tādu būs daudz - gan oficiālos amatos esošie, gan pašpasludinātie. Pacietiet viņus, ja nevarat no viņiem izvairīties, bet tiklīdz jūs tiksiet no viņiem vaļā, tūlīt pat aizmirstiet par viņiem.

6.Visdrošākā aizsardzība pret ļaunumu slēpjas galējā individualitātē, oriģinālā domāšanā, dīvainībā un pat, ja vēlaties, ekscentrismā. Tajā, ko nevar atdarināt, notēlot, imitēt, tajā, kas nav pa spēkam par rūdītam blēdim.

7.Vientulība iemāca lietu būtību, jo to būtība arī ir vientulība.

8.Dzīvē, savā uzvedībā es vienmēr esmu vadījies pēc tā: kā sanāk - tā arī sanāk. Vēlākā laikā - ja gramatiski šāds laiks vispār pastāv - kopumā jau viss, vairāk vai mazāk, nostāsies savās vietās.

9. Cilvēki jau ir izgājuši no tā vecuma, kad taisnība bija stiprākajam. Jo pasaulē ir pārāk daudz vājo. Vienīgā taisnība ir labestība. No ļaunuma, no dusmām, no naida neiegūst neviens. Eksistences apstākļi ir pārāk smagi, lai tos vēl vairāk sarežģītu.

10.Zinu pēc savas pieredzes, jo mazāk informācijas saņem smadzenes, jo spēcīgāk darbojas iztēle.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!