Atgūties no emocionālas traumas ir grūti, toties pēc atveseļošanās jūs būsiet stiprāks
Atveseļošanās no emocionālas traumas var būt viena no vissmagākajām lietām, ko cilvēks var piedzīvot savas dzīves laikā. Kad cilvēks ilgstoši tiek emocionāli izmantots un viņš tiek traumēts, trauma atstāj viņa sirdī dziļas rētas un brūces, kuras gandrīz nav iespējams pilnībā sadziedēt.
Turklāt, viss atveseļošanās process no cilvēka prasa to, lai ievainotais cilvēks rūpīgi apstrādātu savas sāpīgās un traumatiskās emocijas, lai tās veiksmīgāk dziedinātu un atbrīvotu.
Zemāk ir 4 posmi, kuriem jums ir jāiziet cauri atgūšanas laikā pēc emocionālas traumas.
PIRMAIS POSMS: Ķēde pārtrūkst.
Jūsu nervu sistēma ir kā mašīna, kurai ir tendence salūzt pēc emociju pārmērīgas stimulēšanas. Sajūtu var raksturot kā šoku, nejutīgumu vai nāvi. Ja jūs ciešat no kaut kādām traumām, jums nekad nevajadzētu pieņemt nopietnu lēmumu, jo jūsu smadzenes nedarbojas pietiekami labi. Jūs esat garīgi atvienots, jūs emocionāli esat nejūtīgs un jūtaties tā, it kā būtu pazaudējis sevi, kamēr jūsu ķermenis darbojas uz pamatiem, jo tas ir izslēdzis visu jūsu emocionālo sistēmu. Šajā laikā jūs sapratīsiet, ka nejūtat nekādas sāpes (pat jūsu āda). Bet, kad jūs sākat sevi dziedēt un atgūties no traumas, fiziskie simptomi no ļaunprātīgas izmantošanas parasti atgriežas, jo, kad jūsu ķermeņa sistēma sāk normāli darboties, tā var izturēt daudz vairāk emocionālas reakcijas un enerģiju.
OTRAIS POSMS: Emociju atgriešanās.
Lai sevi dziedinātu no traumas, jums jāļauj emocijām atgriezties pie jums, lai cik sāpīgas tās būtu, pirms ļaujiet tām aiziet pavisam. Runājot par atveseļošanos, jo vairāk jūs izjutīsiet, jo ātrāks būs dziedināšanas process. Daži cilvēki dod priekšroku terapijai un sarunām ar terapeitu. Citi dod priekšroku sarunām ar uzticamiem draugiem un ģimeni. Katrā ziņā - runāšana ir būtisks solis, lai pamodinātu sevī apraktās emocijas. Var būt noderīgi arī pārskatīt ainas, kad un kur ir notikusi trauma. Tas palīdzēs jums patiesi uztvert ļaunprātīgās izmantošanas mirkli un atvieglos to. Protams, neejiet tur viens pats. Šajā posmā ļoti svarīgs ir jūsu tuvinieku atbalsts.
TREŠAIS POSMS: Konstruktīva darbība.
Jums jārīkojas, neatkarīgi no tā, cik lielas vai mazas ir iecerētās darbības. Veicot darbības, jūs sāksiet kontrolēt sevi un savas emocijas. Jūs nejutīsieties bezspēcīgi, kas ir sajūta, kas rodas pēc traumas. Jūs no sevis variet sagaidīt visāda veida pasākumus un darbības: sākot ar asiņu nodošanu, līdz pat palīdzību svešam cilvēkam uz ielas. Vai arī izdariet kaut ko labu savā labā, piemēram, reģistrējieties deju nodarbībām vai rakstīšanas stundām. Jebkura darbība jums palīdzēs, kamēr tikai jūs rīkosieties un kaut ko darīsiet, tā jūs nepaliksiet iestrēguši sāpēs.
CETURTAIS POSMS: Reintegrācija.
Labā ziņa ir tāda, ka visā šajā traumu pārdzīvošanas un dziedināšanas procesā ir mākonītis ar zelta maliņu. Pēc tam, kad viss būs pagājis, jūs, galu galā, būsiet stiprāks, gudrāks, drosmīgāks un labāks cilvēks. Tāpat kā salauzts kauls, kas pēc dziedināšanas ir spēcīgākais lūzuma vietā. Traumas ir salauzti jūsu dvēseles kauli. Tātad, ja jūs veiksiet šo atveseļošanās un dziedināšanas procesu, jūs kļūsiet stiprāki. Jūs jutīsieties vairāk saistīti ar pasauli un iegūsiet dziļāku izpratni par to. Jūsu dzīves uztvere mainīsies. Jūs būsiet gudrāki un labāki cilvēki.