6 pazīmes, kas norāda, ka jums steidzami jāuzlabo imunitāte

6 pazīmes, kas norāda,  ka jums steidzami jāuzlabo imunitāte

Ja jūs bieži slimojat, jūtat pastāvīgu nogurumu, par maz laika pavadāt svaigā gaisā un saulē, tad visticamāk jūsu imūnsistēmai ir vajadzīgs atbalsts. Par to, kā nostiprināt imunitāti un kopumā uzlabot savu veselības stāvokli, mēs pastāstīsim šajā rakstā. Pastāv vairākas pamatpazīmes, kas liecina par imunitātes pazemināšanos. Iemācieties atpazīt šos signālus un centieties savlaicīgi rīkoties.

Vājas imunitātes pazīmes

1.Biežas infekcijas

Ja jūs saaukstējaties parasti ziemā, tad tas nav nekas neparasts. Bet, ja jūs slimojat bieži, un simptomi ir ilgstoši, tas jau ir satraucošs signāls - iespējams, ka jūsu imunitāte netiek galā, un tai ir nepieciešama palīdzība. Par satraucošām pazīmēm jāuzskata arī biežas urīnpūšļa infekcijas, sēnīšu slimības un čūlas mutes dobumā.

Imunitāte noteikti ir traucēta, ja:

  • gada laikā jūs izslimojat vairāk nekā 4 ausu infekcijas,
  • jums ir recidivējoša pneimonija,
  • ir hronisks sinusīts,
  • bakteriālām infekcijām bieži ir smaga gaita,
  • jūs izejat vismaz divus antibiotiku kursus gadā.

2.Alerģijas

Iespējams, jums ir sezonāla alerģija, vai arī jūsu organisms negatīvi reaģē, piemēram, uz dzīvnieku spalvām. Taču, ja jums bieži sāp locītavas, asaro acis, uz ādas parādās neskaidras izcelsmes izsitumi, tad jums vajadzētu stiprināt imunitāti.

3.Pastāvīgas problēmas ar zarnu traktu

Ja jums bieži ir aizcietējumi, diareja vai vēdera uzpūšanās, tad ir jāpievērš uzmanība zarnu trakta veselībai. Zarnu traktā atrodas ļoti daudz imūnās sistēmas šūnu. Ja problēmas ar zarnām rodas sistemātiski, tad noteikti ir jāstiprina imunitāte.

4.Savainojumi lēni dzīst

Ja ir stipra imunitāte, brūces sadzīst ātri, jo imūnās sistēmas šūnas tiešā veidā piedalās ādas reģenerācijas procesā.

5.Ir jūtams pastāvīgs nogurums

Šis simptoms var rasties dažādu iemeslu dēļ - neizgulēšanās, pārpūle, anēmija, hipotireoze. Taču, ja jūs esat kārtīgi paēdis un izgulējies, bet tik un tā jūtiet nogurumu, tas nozīmē, ka imūnā sistēma ir novājināta.

6.Jūs par maz laika pavadiet saulē

Šajā gadījuma tas drīzāk ir nevis simptoms, bet gan iemesls novājinātai imunitātei. Organismam ir nepieciešams D vitamīns, bet tā trūkuma gadījumā imunitāte cieš pirmā.

Kā nostiprināt imūno sistēmu

1.Jāpāriet uz sabalansētu uzturu

Organisma stāvoklis pa tiešo ir atkarīgs no uzņemtā uztura. Vispirms no ēdienkartes būtu jāizslēdz apstrādāts un cepts ēdiens, kas bieži kļūst par iemeslu iekaisuma procesiem. Tāpat ir jāierobežo cukura lietošana, kas nomāc imūno reakciju. Jāēd vairāk augļu un dārzeņu, kā arī vērtīgo taukvielu.

2.Jānodarbojas ar sportu

Fiziskā slodze ir ārkārtīgi svarīga veselai imunitātei, jo tikai tādā veidā izdosies uzlabot imūnās sistēmas šūnu izstrādi, kas iznīcina dažādos organismā nonākušos vīrusus un baktērijas. Sporta nodarbības uzlabo asinsrites procesus, uzsāk endorfīnu izstrādi. Taču nevajag pārpūlēties, slodzei nav jābūt pārāk biežai un intensīvai, ir svarīgi arī atpūsties starp treniņiem.

3.Jāuzlabo miegs

Lai justos labi, ir jāguļ vismaz 7 stundas diennaktī. Miega režīma traucējumi noved pie imunitātes novājināšanās, pastāvīga vājuma un noguruma. Pāris stundas pirms gulētiešanas būtu vēlams pastaigāties svaigā gaisā vai kārtīgi izvēdināt telpas, tāpat būtu vēlams izslēgt televizoru, telefonu un citas ierīces, kas varētu traucēt pilnvērtīgi atpūsties.

4.Minimizēt stresu

Hronisks stress ir galvenais iemesls iekaisumu attīstībai un imūnās sistēmas šūnu samazinājumam. Atbrīvoties no stresa var ar meditācijas, elpošanas vingrinājumu palīdzību, kā arī sirsnīgi parunājoties ar tuviem cilvēkiem.

5.Biežāk jāatrodas saulē

Mēs jau pieminējām, ka imūnajai sistēmai ir svarīgi pietiekamā daudzumā uzņemt D vitamīnu,. Tādēļ saulainajās dienās vairāk laika centieties pavadīt ārā. Ja jums patīk sauļoties, tad veltiet tam ne vairāk par 20 minūtēm dienā, jo ilgstoša tiešu saules staru iedarbība var nelabvēlīgi ietekmēt veselību.

6.Jāuzņem pietiekami daudz C vitamīna (ja tā trūkst)

Ir pierādīts, ka šis mikroelements par 50% samazina saaukstēšanās slimību risku. Pietiks ar 200 mg dienā, lai stiprinātu imunitāti.

Pēc nepieciešamības var lietot arī uztura bagātinātājus. Piemēram, hormonu melatonīnu - antioksidantu, kas samazina iekaisumu. Ļoti veselīga ir arī kurkuma, kas satur kurkumīnu - vielu, kas atvieglina gripas un saaukstēšanās norisi. Tikai atcerieties, ka vispirms ir obligāti jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu, kurš sniegs padomu, kāds imunitātes stiprināšanas veids būs piemērots tieši jums.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!