5 mīti par bērna ieņemšanu

5 mīti par bērna ieņemšanu

Mēness kalendārs, pētersīļu kompreses, cirvis zem gultas un vārdošana - šos tautas līdzekļus ātrākai bērna ieņemšanai atmetīsim uzreiz un parunāsim par mītiem, kuriem tic pat visai progresīvi topošie vecāki.

1.Ja pusgada laikā neizdodas palikt stāvoklī, ir problēmas ar veselību

Pēc britu zinātnieku aprēķiniem, lai ieņemtu bērnu, ir jāmīlējas 6 mēnešus 4 reizes nedēļā. Bet neauglības diagnostiku ārsti iesaka uzsākt, ja neizdodas palikt stāvoklī ilgāk par gadu. Atlaidiet nervu un neatkārtojiet to 3 tūkstošu sieviešu kļūdu, no kurām 25% teica, ka pie pastiprinātiem centieniem palikt stāvoklī sekss kļūst garlaicīgs, bet 11% atzina, ka viņu vīri ir sūdzējušies par pilnīgu spēku izsīkumu.

2.Bērna dzimumu var plānot

Atcerēsimies bioloģijas stundas: olšūnas satur X-hromosomas. Puse spermatozoīdu satur X-hromosomas un puse - Y-hromosomas. Ja ar olšūnu savienosies X-hromosoma, tad būs meitene (XX), bet, ja Y-hromosoma, tad būs zēns (XY). Ne japāņu tabulas, ne ķīniešu kalendāri, ne speciālas diētas nepiespiedīs stārķi strādāt citādāk. Pastāv tāda hipotēze, ka spermatozoīda ātrums ir atkarīgs no tā, kādu hromosomu tas nes. It kā Y virzās ātrāk, bet X dzīvo ilgāk. Tāpēc, ja apaugļošanās ir notikusi ovulācijas dienā, tad piedzims zēns, bet, ja dažas dienas pirms, - tad meitene, it kā olšūnu sasniegs tikai lēns, ilgāk dzīvojošs spermatozoīds. Taču tas ir tikai pieņēmums, pierādījumu tam nav. Vienīgā drošā dzimuma plānošanas metode ir spermatozoīdu filtrācija EKA procedūras laikā, taču tā daudzās valstīs ir aizliegta ar likumu.

3.Ir jādzemdē līdz 35 gadu vecumam

Patiesībā grūtniecība 35 gados īpaši neatšķiras no grūtniecības 20 gadu vecumā, kā pieņemts uzskatīt. Pirmkārt, ir bezcerīgi novecojis apgalvojums, ka palikt stāvoklī pēc 35 ir 2 reizes grūtāk. Patiesībā, salīdzinot ar 27 gadu vecumu, iespēja samazinās no 86% līdz 82%. Tātad, ir gandrīz tāda pati. Otrkārt, hromosomu mutāciju risks ir stipri pārspīlēts. Pat pēc 45 gadu vecuma sievietei saglabājas ļoti augstas iespējas dzemdēt veselu bērnu. Treškārt, ja jums ir 35, tas nebūt nenozīmē, ka jūsu organisms “jau vairs nav tas”, un grūtniecība tam būs smags pārbaudījums. Šajā vecumā veselība daudz vairāk ir atkarīga no dzīvesveida, nevis no cipariem.

4.Ja neizdodas ieņemt bērnu, vainīga ir sieviete

Pēc Maio (ASV) klīnikas datiem, 30% gadījumu problēma patiešām ir sievietes organismā. Vēl 30% gadījumu sieviete nevar palikt stāvoklī partnera vainas dēļ. Pārējos gadījumos problēmas ir abiem, bet reizēm iemeslu tā arī neizdodas atklāt.

5.Svecītes poza pēc seksa palīdzēs spermatozoīdiem ātrāk sasniegt mērķi

Daudzi šo paņēmienu ir noskatījušies no kinofilmām: varone, kas vēlas palikt stāvoklī, uz pusstundu saceļ kājas pie sienas, lai palīdzētu spermatozoīdam nokļūt līdz olšūnai. Izskatās jau loģiski: sperma ir šķidrums, bet visiem šķidrumiem ir raksturīgi tecēt uz leju. Taču patiesībā spermatozoīdi paši ir spējīgi pārvarēt gravitāciju, citādi tie nekad nevarētu sasniegt dzemdes kakla kanālu un apaugļot olšūnu. Ar speciālām pozām un kustībām jūs tiem īpaši nepalīdzēsiet.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!