Zīdaiņa barošana. Ceturtais mēnesis.

Zīdaiņa barošana. Ceturtais mēnesis.

Kā jau nojaušat, arī ceturtajā dzīves mēnesī mazuļa galvenā pārtika ir mammas piens (vai piena maisījums). Un jābaro viņš pēc pieprasījuma, bet ne mazāk kā sešas reizes diennaktī.
Laktācijas krīze jau sen kā pārvarēta un mammas piena daudzumam jābūt pietiekamam, lai mazulis kārtīgi paēstu. Ja tomēr ir kādas problēmas ar piena daudzumu un to patstāvīgi palielināt neizdodas, pamēģiniet lietot piena atsūkšanas pumpīti. Mūsdienās ražotāji piedāvā ļoti lielu pumpīšu izvēli, tā ka varat izvēlēties to, kas jums būs ērts un maksimāli efektīvs.

Pirms iegādāties piena pumpi, izpētiet piedāvājumu un konstatējiet kādu tieši vēlaties – tie mēdz būt gan manuālie, gan mehāniskie, gan vakuuma un pat elektriskie. Aplūkojiet aptieku piedāvājumu, izlasiet pieejamās atsauksmes par tiem modeļiem, kuri iepatikušies visvairāk. Parunājiet ar citām māmiņām, kuras jau lieto piena pumpīšus.

Pērkot piena pumpi, ļoti svarīgi ir pārliecināties, ka komplektā ir visas nepieciešamās detaļas un ka viss darbojas nevainojami. Vēl noteikti būs jāiegādājas arī speciālās pudelītes un trauki piena uzglabāšanai.

Ja vēl barojat savu mazuli pati, tad pediatru viedoklis ir viennozīmīgs – piebarošana nav nepieciešama līdz sešu mēnešu vecumam. Bet ja mazuli barojat ar maisījumu, rodas jautājums, kad vislabāk uzsākt piebarošanu?

Ir bērnu ārsti, kas iesaka četru mēnešu vecumā uzsākt piebarošanu. Protams, ja bērnam nav nekādas alerģijas un jutīgas reakcijas. Nevajadzētu uzsākt piebarošanu, ja paredzēta kārtējā pote, vai tā tikko kā veikta, ja bērnam ir kādas kuņģa – zarnu trakta problēmas. Pat ja viss ir kārtībā, pirms piebarošanas uzsākšanas noteikti konsultējaties ar ārstu.

Pirmajam piebarojumam labi der augļu sulas. Visbiežāk tā ir ābolu sula. Un pašu pirmo reizi jūs mazulim iedosiet vien dažas pilītes svaigi izspiestas sulas. Pēc tam noteikti uzmanīgi jāvēro bērns, jāseko viņa labsajūtai, jāskatās, vai neparādās kādas pumpas, jāseko vēdera izejai.

Ja nekāda negatīva reakcija neseko, var turpināt piebarošanu, katru reizi palielinot sulas daudzumu par dažiem pilieniem. Katru jaunu ēdienu bērna ēdienkartē jāievieš ļoti pakāpeniski, sulas daudzumu palielinot, līdz tas sasniedz apmēram 30 ml, tas ir apmēram sešas tējkarotes. Neizmantojiet sulu, kas palikusi no iepriekšējās barošanas reizes. Varat izmantot arī veikalā nopērkamās sulas, kas domātas mazuļiem no četru mēnešu vecuma. Katru jaunu ēdienu jāievieš ne ātrāk kā pēc nedēļas, pēc iepriekšējā ēdiena piedāvāšanas. Labāk bērnam piedāvāt viena komponenta ēdienus, nesajaucot vairāku veidu sulas un biezeņus.

Vēl viens mazs padoms jaunajām māmiņām. Nedomājiet, ka izspiest sulu mājas apstākļos ir sarežģīti. Tik, cik sulas nepieciešams jūsu mazulītim, varat pagatavot pavisam vienkārši. Sarīvējat mazliet ābola uz smalkās rīves, tad sarīvēto mīkstumu ietiniet marlē uz izspiediet nepieciešamo daudzumu sulas. Tā iegūsiet svaigu sulu tad, kad tas būs nepieciešams.

Sulu būtu vēlams dot ar karotīti, pat palielinot sulas daudzumu, nevajadzētu izmantot pudelīti. Cenšaties barot mazuli tikai ar karotīti un kad porcija kļūs lielāka, iegādājieties speciālo bērnu krūzīti ar snīpīti.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!