Vērtīgā hurma

Vērtīgā hurma

Vēl viens iemesls priecāties par rudens atnākšanu – saldās un veselīgās hurmas parādīšanās veikalu plauktos. Nedaudz sīvā ogas garša nepavisam neatņem vēlmi panašķoties ar oranžo brīnumu. Ja ļauj augļiem nedaudz pastāvēt, tad to mīkstums kļūst maigs, ar patīkamu tekstūru.

Bez tā, ka hurmai raksturīgas specifiskas (labā nozīmē) garšas notiņas, tā vēl ir arī ļoti veselīga. Vitamīnu-minerālu komplekss, ko tā satur, ir daudz plašāks nekā āboliem! Un tas ne tuvu nav pēdējais iemesls lietot uzturā hurmas augļus pēc iespējas biežāk.

Kas hurmā veselīgs

Tievēšanai

Hurma satur lielu daudzumu barojošu šķiedrvielu, radot sāta sajūtu. Pie tam šī oga satur maz kaloriju, lai gan tajā ir daudz cukura.

Hipertonijas profilaksei un ārstēšanai

Pie paaugstināta asinsspiediena ieteicams lietot 2-3 žāvētu hurmas augļu diennaktī.

Normālai zarnu darbībai

Hurma satur lielu daudzumu pektīna un pārtikas šķiedru, kas palīdz stimulēt zarnu darbību, izvada ēdiena atlikumus, attīrot organismu no toksīniem.

Nervu sistēmas stiprināšanai

Tiem, kurus moka bezmiegs vai neirozes, ieteicams lietot hurmu gan svaigā, gan žāvētā veidā. Divi augļi dienā palīdzēs vieglāk tikt galā ar nepatikšanām un stresu.

Sirdsdarbības normalizēšanai

Hurma ir nenovērtējams vitamīnu A, P, C, kālija, magnija un dzelzs avots, kas nepieciešami cilvēkam ar sirds nepietiekamību, kā arī pie anēmijas. Iepriekšminēto slimību profilaksei un pie organisma novājināšanās ieteicams lietot 1-2 hurmas dienā vai izdzert 100ml svaigas sulas.

Elpošanas orgāniem

Beta-karotīns un provitamīns A nostiprina plaušu sieniņas, uzturot to funkciju. Īpaši ieteicama hurma ir smēķētājiem.

Antibakteriālas īpašības

Hurma pretojas slimībām, kuras izraisa stafilokoki, zarnu nūjiņas, cīnās pret saaukstēšanos. Ar hurmas sulas kompresi ārstē ievainojumus, furunkulus, apdegumus un iekaisumus. Sajauciet olas dzeltenumu ar hurmas mīkstumu – sanāks efektīva maska pret pinnēm.

Kontrindikācijas

Cilvēkiem ar kuņģa slimībām hurma jālieto uzmanīgi, īpaši, ja bijusi operatīva iejaukšanās, kā arī cukura diabēta slimniekiem lielā glikozes daudzuma dēļ. Hurma var izraisīt alerģisku reakciju un diatēzi maziem bērniem.

Kā redziet, ir 7 iemesli, lai pilnībā izbaudītu hurmu šajā rudenī un ziemā. Lai par tiem uzzin arī jūsu draugi. Pārsūtiet viņiem šo rakstu!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!