Lai odi jūsu mazdārziņam mestu lielu līkumu, vienkārši iestādiet pareizos augus

Lai odi jūsu mazdārziņam mestu lielu līkumu, vienkārši iestādiet pareizos augus

Visiem ir zināms, ka odi ir ārkārtīgi nepatīkami kukaiņi, kuri jebkuru atpūtu pie dabas (un arī pilsētā) vai mazdārziņā spēj padarīt neciešamu. Tomēr tikt galā ar šiem asinssūcējiem ir visai viegli. Bez repelentiem, kurus ne visur var pielietot, atbrīvoties no šiem kukaiņiem lieliski palīdz augi, kurus noteikti būtu vērts iestādīt savā dārzā vai pagalmā.

Ķiploki

Šos augus ir vērts audzēt ne tikai dobēs mazdārziņā, bet arī blakus soliņam vai nojumei, kur jums patīk atpūsties. Ķiploku smarža lieliski aizbiedē odus. Pat neliela ķiploku dobīte jums palīdzēs atbrīvoties no lielas daļas šo apnicīgo kukaiņu.

Citronpelargonija

Šim daudzgadīgajam augam, kuru parasti audzē mājās uz palodzes, piemīt ļoti patīkama cilvēkam smarža. Toties tā nepavisam nepatīk odiem. Vasarā iznesiet podiņu ar citronpelargoniju laukā un nolieciet zālītē blakus nojumei. Šādā veidā jūs ne tikai tiksiet vaļā no odiem, bet arī padarīsiet krāšņāku savu pagalmu.

Vērmeles

Vērmele tiek uzskatīta par nezāli, lai arī ļoti veselīgu. Ja vakaros odi neliek mieru, tad pagalmā ir vērts atstāt dažas augam. Vērmele tiek uzskatīta par dabisko repelentu.

Samtenes

Šis ir vēl viens augs, kurš ļoti labi aizbiedē odus. Turklāt samtene audzēšanā nav prasīga. Tās zied ļoti skaisti un neprasa īpašas rūpes. Tāpēc tās noteikti vajadzētu audzēt dobēs blakus mājai. Samtenes ir spēcīgi dabas sanitāri. Ja jūs tās iestādīsiet ne vien mājas pagalmā, bet arī dobēs blakus citiem augiem, jūs no audzētajām augu kultūrām aizdzīsiet daudzus kaitēkļus. Samtenes pasargā dārza augus no laputīm, baltajām mušiņām, gliemežiem. Sevišķi labi tās būtu iestādīt blakus kāpostiem un tomātiem.

Lavanda

Lavanda mazdārziņā labi atbiedē gan odus, gan mušiņas. Blakus samtenēm pagalmā iestādiet arī lavandu. Tad daudzi apnicīgi kukaiņi jūs pārstās traucēt. Ja odi mēdz ielidot arī mājā, iestādiet lavandu podiņos un salieciet uz palodzēm un pie durvīm. Kopā ar citronpelargoniju šis augs pasargās jūsu māju no asinssūcējiem.

Piparmētra

Vēl viens dabiskais repelents - parastā piparmētra. Cilvēkam šī smarža liekas patīkama, bet odiem - atbaidoša. Piparmētra ir jāstāda pagalmā tieši tajās vietās, kur jūs mēdzat atpūsties. Tieši dobē to stādīt nevajadzētu, jo piparmētra ir visai agresīvs augs.

Baziliks

Asā bazilika smarža turēs odus un visādas muiņas pa gabalu no jūsu mazdārziņa. Šāds efekts piemīt itin visām šī auga šķirnēm.

Citronzāle

Ja jūs savā ainavu dizainā vēlaties vairāk košu krāsu, iestādiet citronzāli. Šis kopšanā vienkāršais augs piesātināti zaļā krāsā padarīs jūsu pagalmu daudz krāšņāku. Bez tam, citronzāle, kas satur krustnagliņu eļļu, ļoti labi palīdz aizbiedēt jebkurus asinssūcošos kukaiņus.

Agerāti

Šīs skaistās puķītes lieliski un harmoniski izskatīsies dobē kopā ar samtenēm un lavandu. Šī dekoratīvā auga smaržu odi nevar ciest. Tas tāpēc, ka augs satur kumarīnu. Tieši šī sastāvdaļa tiek izmantota, ražojot veikalos nopērkamos repelentus.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!