Tautas metodes kā atbrīvoties no odiem

Tautas metodes  kā atbrīvoties no odiem

Vasara, pastaigas,atpūta dārzā un pie ūdens ir lieliskas, taču bieži vien mums traucē odi. Lūk daži ieteikumi, kā atbrīvoties no uzmācīgajiem asinssūcējiem.

1. Piecus gramus krustnagliņu 15 minūtes jāvāra ūdenī. 10 pilienus novārījuma jāsajauc ar ēdamkaroti jebkāda odekolona un ar iegūto maisījumu jāieziež atklātās ķermeņa daļas. Apmēram divas stundas var pastaigāties bez raizēm, jo asinssūcēji izvēlēsies netuvoties.

2. Odus atbaida arī baldriāna, tabakas dūmu un viegli kaltēta kadiķa zariņa, egļu vai priežu čiekuru un kampara smarža. Simts grami kampara eļļas, kas ievietoti īpašā aromātisko eļļu svecē, no mušām un odiem palīdzēs atbrīvoties pat ļoti lielās telpās.

3. Kādreiz odus un citus kukaiņus, kuri sūc cilvēku asinis, atbaidīja ar kviešu zāles - izplatītas nezāles - novārījumu.

4. Diezgan iedarbīgs veids ir arī smalki sagrieztu ķirša un bazilika ziedu un lapu izmantošana.

5. Tā kā odiem ļoti nepatīk krustnagliņu, bazilika, anīsa un eikalipta aromāti, jebkuru no šo augu eļļām var uzziest atklātajām ķermeņa daļām vai iepilināt dažas eļļas piles ugunī - kamīnā, ugunskurā, uz sveces vai pat uz karstas pannas. Arī tējas koka eļļu iespējams izmantot arī kā odu atbaidīšanas līdzekli. Turklāt šī eļļa palīdzēs arī niezi un pietūkumu, kas izveidojas pēc kukaiņu kodumiem.

6. Pie mājas logiem var ierīkot tomātu dobīti, jo odiem ļoti nepatīk specifiskais tomātu lapu aromāts.

7. Ja nolemts pavadīt laiku brīvdabā, iemetiet ugunskurā sausus kadiķa zarus.

8. Lai nekostu blaktis, odi, mušas, knišļi un dunduri, jāieziež atklātās ķermeņa daļas ar zivju eļļu. Zivju eļļa atbaidot arī ērces.

9. Ciedra eļļa atbaidīs ne vien odus, bet arī mušas un tarakānus.

Oda dzēliena radītu niezi palīdzēs novērst arī dzeramā soda (puse tējkerotes dzeramās sodas uz vienu glāzi ūdens) vai zilo graudiņu šķīdums vājā koncentrācijā (tos sajaucot ar ūdeni, krāsai jābūt blāvi rozā).

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!