Noderīgi
Sešas lietas, kas notiek ar jūsu ķermeni, ja dodaties pastaigā katru dienu
Pēdējo pētījumu rezultāti pierāda, ka 80% amerikāņu to nedara! Lai gan fitness patlaban ir ļoti populārs un aizvien vairāk cilvēku nodarbojas ar dažādām fiziskās aktivitātes formām, vairums pieaugušo joprojām neveic nekādus aerobos vai spēka vingrinājumus.
Kad cilvēki meklē veidus kā uzlabot savu veselību vai novājēt, nešķiet, ka ar vienkāršu pastaigu būs gana. Tomēr šī fiziskās aktivitātes forma ir ļoti noderīga un tās ietekme ir vienkārši apbrīnojama!
Pastaigas pozitīvā ietekme uz veselību.
Pastaiga ir saistīta ar tādu slimību novēršanu kā:
- depresija un nervu sistēmas traucējumi
- demence, Alcheimera slimība un kognitīvo funkciju pazemināšanās
- artrīts
- nogurums un zems enerģijas līmenis
- aptaukošanās
- sirds slimības, hipertonija, sirds išēmiskā slimība
- diabēts
- hormonālais disbalanss
- PMS
- vairogdziedzera slimības
Sešas pastaigas priekšrocības:
- Palīdz saglabāt veselīgu ķermeņa svaru Interesanti, bet pastaiga dažreiz ir pat daudz iedarbīgāka par intensīviem treniņiem, kas paredzēti svara samazināšanai un uzturēšanai. Tas attiecas arī uz pasākumiem, kas paātrina sirds darbību, tādi kā braukšana ar riteni, dejas, skriešana, aerobie vingrinājumi un peldēšana. Lai gan pastaiga nenodedzinās tonnu kaloriju, tā spēs palīdzēt.
- Samazina ietekmes līmeņus uz locītavām Regulāra pastaiga uzlabo locītavu veselību, uzlabojot asinsriti un palīdz limfātiskajai sistēmai funkcionēt optimālā līmenī. Locītavu skrimšļiem nav tiešas asinsrites, bet ņemot vērā to, kā jūs kustaties, cirkulē vairāk sinoviālā šķidruma, novadot barības vielas un skābekli uz bojātajām vietām. Pēc artrīta fonda teiktā, fiziskais inertums ir viens no slimīguma galvenajiem iemesliem.
- Noderīgi sirds veselības uzlabošanai un saglabāšanai Balstoties uz 2013. gada pētījumiem, kas publicēti Amerikas profilaktiskās medicīnas apkārtrakstā, ātra pastaiga pozitīvi ietekmē sirds ritmu un sirds darbību miera stāvoklī, skābekļa lietošanu, fizisko aktivitāti, asinsspiedienu un dzīves kvalitāti. Pētījumā piedalījās 1000 pacientu, kas pierādīja, ka pastaiga novērš sirds koronāro slimību un sirds lēkmes.
- Cīnās ar depresiju un uzlabo noskaņojumu Ikviena fizisko vingrinājumu forma darbojas kā dabisks antidepresants un dabisks līdzeklis lai ārstētu problēmas, kas saistītas ar noskaņojumu, jo fiziska aktivitāte vairo endorfīnus galvas smadzenēs.
- Uztur kaulu veselību senioru vecumā Regulāras pastaigas palīdz novērst kaulu masa zaudēšanu, kas piemeklē vecāka gada gājuma cilvēkus. Risks saslimt ar poraino kaulu slimību samazinās, ja regulāri ejat pastaigās un kustaties. Tā jūs cīnāties ar gravitāciju un liekat kauliem palikt stipriem un uzturēt normālu svaru. Kā papildus bonusu var pieminēt osteoporozes un kaulu lūzumu riska samazināšanos.
- Var darīt jebkur un neprasa papildus aprīkojumu Doties pastaigā jūs varat jebkur, tas neko nemaksā un nav nepieciešams papildus aprīkojums. Viss, kas jums ir nepieciešams – pusstunda vai stunda laika un motivācija. Patiesības labad jāsaka, ka arī īsākas pastaigas sekmē sirds darbības, hormonu un muskuļu stāvokļa uzlabošanos.