Pirms ziemas iestādīsi – agro ražu nobaudīsi jau agri pavasarī

Pirms ziemas iestādīsi – agro ražu nobaudīsi jau agri pavasarī

Ragavas jāgatavo vasarā, bet lai iegūtu agro ražu, dārzā jāparosās rudens beigās. Tam gan derēs ne visas kultūras. Un tomēr, iegūt garšīgu vitamīnu devu 2 – 3 nedēļas ātrāk par citiem ir pavisam reāli. Kā papildus bonuss būs pietiekamais mitruma daudzums un iespēja iegūt otru ražu. Ir vēl viens pluss – dzinumu nākšana un to intensīvākais augšanas laiks iekritīs tad, kas visādi dabas kaitēkļi vēl nebūs pamodušies. Pirms ziemas varat stādīt zaļumus, dažus dārzeņu veidus un pat kartupeļus. Galvenais – nesteigties. Svarīgi ir sagaidīt tādu gaisa temperatūru, pie kuras sēklas nesāks dīgt jau rudenī, jo tad stādiņi gluži vienkārši ies bojā. Pavasarī šos stādus būs prātīgi apsegt ar plēvi, tas palīdzēs pasargāt agros dzinumus no agrajām salnām.

Sēšana pirms ziemas: nianses, kuras noteikti jāņem vērā

Veiksmīgai ražai pavasarī ir jāizvēlas tādas sēklu šķirnes, kuras ir optimāli adaptētas zemām temperatūrām. Sēšanas laiks var svārstīties no oktobra vidus līdz novembra beigām. Sēklu izlietojums šajā sēšanas laikā palielināsies par 30 – 50%. Augsnei jābūt labi apstrādātai un bagātinātai ar mēslojumu. Negaidot pirmās salnas, vajag izveidot vagas, lai tad, kad pienāks laiks, sēklas vienkārši ieliktu zemē. Ļoti svarīgi, lai sēšanas materiāls būtu sauss. Vēl viena īpatnība – tabu laistīšanai. Jāņem vērā arī komforta temperatūra kurā sēklas sāks dīgt. Tāpat arī attālums starp sēklām, ņemot vērā gatavā dārzeņa lielumu vai zaļumu izplešanos.

DILLES

Stādīšana temperatūrā, kas nepārsniedz +2 grādus dienā. Nakts temperatūra var noslīdēt līdz -3 C. Sēklas var sākt uzdīgt jau +3 grādu temperatūrā. Sēšanas dziļums – 2,5 – 3 cm.

PĒTERSĪĻI

Šis sēšanas veids ļauj pētersīļiem pavasarī izdzīt sulīgus asnus. Sēklas var sākt dīgt jau pie +2 grādiem un mierīgi pārciest salnas līdz pat -9 grādiem. Sēšanas dziļums 1 – 1,5 cm. Sēšanai pirms ziemas labāk ņemt šķirnes, kam ir lielākas lapas.

Šī kultūra nebaidās no pavasara salnām un ir spējīga izturēt temperatūras līdz -10 grādiem. Sēšanas dziļums 1 – 1,5 cm.

PASTINAKI

Sējot pirms ziemas, iespēja, ka raža būs laba, ir daudz augstāka. Sēšanas dziļums – 2 cm. Optimālais attālums starp sēklām – 5 cm.

SĪPOLI UN LOCŅI

Pirms ziemas var stādīt sīpolus ne tikai lociņu audzēšanai, bet arī sīpolu ražai. Sēklām, kas iesētas, lai iegūtu lociņus, sēšanas dziļums – 1,5 cm. Sīpoliem – 3,5 - cm.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!