Līgava viņu pameta, kad viņš atgriezās no armijas kā invalīds, taču notika kas tāds...

Līgava viņu pameta, kad viņš atgriezās no armijas kā invalīds, taču notika kas tāds...

Šobrīd jūs lasāt stāstu par diviem draugiem - Pāvelu un Olgu. Viņi iepazinās tik sen, ka paši pat neatminas, kad sākusies viņu draudzība.

Viņi visur un vienmēr gāja kopā, šķīrās tikai vēlu vakarā, kad bija laiks doties mājās. Bērnus saistīja daudz jautru piedzīvojumu un atmiņu. Un tā, lūk, jaukā gaišmatainā meitenīte un brašais puisis kļuva par nešķiramiem draugiem.

Pāvela tēvs bija karavīrs, un arī puisim bija mērķis par tādu kļūt. Viņš sāka tam cītīgi trenēties un gatavoties. Arī visas bērnu rotaļas bija par kara tēmu, Pāvels iejutās karavīra lomā, bet Olga tēloja medmāsu.

Viņi bija nešķirami arī skolā, sēdēja vienā solā un klasesbiedru vidū bija jau nodēvēti par ‘’līgavu un līgavaini’’.

Pāvels starp vienaudžiem izcēlās ne tikai ar savu fizisko formu, bet arī ar savām zināšanām. Reiz starp jauniešiem notika nepatīkama saruna. Viņi runāja par nākotnes profesijām. Olga bija nolēmusi studēt medicīnu, bet Pāvelam prātā bija tikai militārā karjera. Meitene nespēja iedomāties savu dzīvi bez mīļotā un centās viņu pierunāt palikt. ‘’Tie taču ir tikai divi gadi. Mēs varēsim tikties. Un tieši pārbaudīsim savu uzticību viens otram,’’ - argumentēja Pāvels. Olgai nācās samierināties un pieņemt viņa izvēli.

Jaunieši skolu pabeidza ar izcilību. Ilgi gaidīto vasaru viņi pavadīja kopā, arvien vairāk iemīlot viens otru, un nu jau kļuva par oficiālu pāri, ar ko ļoti iepriecinot savus vecākus. Bija atlicis pavisam nedaudz laika līdz Olgas studijām un Pāvela iesaukšanai armijā.

Mūsu stāsta varonis nokļuva desantniekos, kur turpināja izcelties ar savām prasmēm un gūt jaunu pieredzi. Pāvels ieguva labu priekšniecības atzinību un dienesta biedru cieņu. Pēc kāda laika viņš saņēma seržanta pakāpi.

Periodiski Pāvels tikās ar Olgu. Meitene bieži apciemoja arī puiša vecākus. Viņa ļoti skuma un ilgojās pēc sava mīļotā.

Un tad notika nelaime. Kad Pāvels kārtējo reizi leca ar izpletni, sacēlās spēcīgs vējš, un piezemēšanās sanāca pārāk cieta. Puisi aizveda un hospitāli, viņa vecāki atbrauca nekavējoties.

Viņi nolēma Olgai neko pagaidām neteikt, taču, kad mājās ilgi neviena nebija, un Pāvela vecāki neatbildēja uz telefona zvaniem, meitene pati saprata, kas noticis, un tūlīt pat traucās pie sava mīļotā. Lai koptu Pāvelu, Olga nolēma paņemt pārtraukumu mācībās.

Pāvels bija smagā stāvoklī. Kad viņš nāca pie samaņas un ieraudzīja noraudājušos savus tuviniekus, saprata, ka viņa militārā karjera ir beigusies. Viņa sapnis paliks nepiepildīts, viņš nevarēs staigāt.

Viņu pārņēma bailes, vilšanās, bezizeja, galvā bezgalīgi zibēja domas: ‘’Kas būs pēc tam? Kā tagad dzīvot? Bet galvenais - vai Olga spēs mīlēt invalīdu?’’

Dzīve kļuva grūtāka. Trūka rūpju un atbalsta. Olga viņu apciemoja reti, aizbildinoties ar mācībām un ieskaitēm, lai gan sesija jau sen bija noslēgusies. Iemesls slēpās pavisam kur citur. Visi studiju biedri juta līdzi meitenei, bet draudzenes deva mājienus par jauna puiša meklēšanu.

Olga sāka šaubīties, vai vēl spēs mīlēt Pāvelu pēc vairākiem gadiem, bet tagad viņai vēl ir iespēja uzsākt jaunas attiecības. Viņa izjuta milzīgu spiedienu uz sevi. Un tad tomēr pieņēma lēmumu izbeigt attiecības ar Pāvelu. Puisis visu saprata un atlaida viņu.

Par Pāvela aprūpētāju tika nolīgta meitene vārdā Kristīne. Viņa vēl nebija gluži profesionālis savā jomā, taču ātri visu apguva un izpildīja visas prasības, līdz ar to iepatikās puisim. Gādība, atbalsts un uzmanība palīdzēja notikt brīnumam - kāju pirksti sāka kustēties. Puisis aiz laimes iekliedzās. Viņa vecāki bija ļoti laimīgi.

Ārsti uzstāja, lai puisis neuzņemas tādu risku un nestaigā. Taču Kristīne viņiem neklausīja un turpināja rūpēties par savu pacientu. Un lūk, pirmā soļa mēģinājums, vēl divi soļi, tad kritiens asistentes apskāvienos un skūpsts.

Pēc pāris mēnešiem Pāvels jau varēja staigāt kā agrāk. Olga, ieraudzījusi, ka viņš pats izkāpj no mašīnas, sāka lūgt piedošanu cerībā uz attiecību atjaunošanu. Bet, ja nu atkal notiks kas slikts, un Olga atkal novērsīsies tāpat, kā toreiz? Turklāt Pāvelam jau ir meitene, par kuru viņš ir pārliecināts, un kuru viņš mīl no visas sirds.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!