Kura no visām skaistākā?

Kura no visām skaistākā?

Sievietes vienmēr visai dzēlīgi komentē savu sāncenšu izskatu, raksturu un uzvedību. Angļu zinātnieki šim fenomenam ir raduši izskaidrojumu.

Sievietēm nepatīk citas skaistas sievietes. Kad dzirdiet asas piezīmes no daiļā dzimuma puses, nesteidzieties viņas kritizēt.

Tādai uzvedībai ir zinātnisks izskaidrojums: ja sieviete ir fertilajā vecumā (laiks, kad viņa ir spējīga dzemdēt bērnus), viņa visādi centīsies noniecināt citas, pievilcīgākas sievietes labās īpašības, un tā nav ne skaudība, ne greizsirdība.

Tajā pašā laikā sievietes, kam jau ir iestājusies menopauze, attiecas pret skaistajām visai mierīgi.

Aberdīnas universitātes psiholoģijas profesors Benedikts Džonss ir veicis interesantu pētījumu par šo tēmu. Zinātnieks izpētīja 97 brīvprātīgo sieviešu vecumā no 30 līdz 64 reakciju: dāmām tika demonstrētas sieviešu fotogrāfijas, kas apstrādātas tā, lai maksimāli akcentētu pievilcību.

Kā atzīmēja profesors “Nefertilā vecuma sievietes ir orientētas uz ģimeni, uz ģimenes vērtībām, labvēlīgi atzina fotogrāfijās attēloto sieviešu pievilcību, bet jaunākās dāmas, kurām jau bija vai tikai vēl tika veidota ģimene, saskatīja katrā daudmaz pievilcīgā sievietē sāncensi”.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!