Ko vēl augustā var pagūt iesēt un ražu novākt līdz rudenim

Ko vēl augustā var pagūt iesēt un ražu novākt līdz rudenim

Augusts ir vispiesātinātākais mēnesis, jo norit aktīva dārzeņu ražas novākšana. Taču augustā var ne tikai novākt ražu, bet arī vēl pagūt iesēt dažus dārzeņus, lai rudenī novāktu vēlīno ražu ziemas krājumiem.

Sējot vai stādot dārzeņus augustā, jāņem vērā dārzeņu šķirne. Sēšanai augustā izvēlamies tikai ātri nogatavojošās šķirnes. Jo līdz rudens salnām nav atlicis pārāk daudz laika.

Gurķi

Gurķus var stādīt atklātā augsnē. Šim nolūkam vislabāk būtu izaudzēt stādus, lai ar 2-4 lapiņām stādītu augsnē zem pārklājamā materiāla. Gurķi ātri aug un jau pēc mēneša dos ražu. Tāpēc, tos iestādot augustā, jau septembrī varēs novākt svaigu un kraukšķīgu gurķu ražu.

Redīsi

Redīsi ir īsās dienas dārzeņi. Tagad dienas kļūst īsākas, un redīsi labi aug. Sēšanai labāk izvēlēties ātrās šķirnes, kas izaug jau pēc 16-20 dienām un ir gatavas novākšanai.

Kāļi

Kāļus var sēt augustā, jo šis sakņaugs ļoti labi glabājas ziemā. Kāļus, kas sēti augustā, varēs izrakt jau septembra beigās un nolikt glabāšanai pagrabā.

Ko vēl var iesēt augustā:

  • Sinepes
  • Dilles
  • Pētersīļus
  • Spinātus
  • Piparmētras

Augustā var iesēt arī dažādus daudzgadīgos, tostarp arī ārstniecības augus. Tie tagad uzdīgs un labi paaugsies līdz rudens salnām. Bet nākošajā gadā tie būs jau pilnvērtīgi izauguši.

Bez tam, šobrīd var iestādīt arī stādus. Piemēram, zemeņu ūsas. Tāpat arī pavairot upeņu un citus ogu krūmus. Šim nolūkam jau laicīgi jāizvēlas vieta dārzā.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!