Ķengursomas, ergosomas un slingi. Vai tas ir labi?
Šīs palīgsomas nav nekas slikts, protams, ja tiek izmantotas reti un īsu laiku.
Dodoties ārā, atpūšoties un guļot vai pētot un sēžot, bērnam vislabāk ir atrasties ratos. Ja ir bezceļi ⛰, kur ar ratiem nav iespējams izbraukt, tad pārgājienā var izmantot ķengursomas/ ergosomas. 👍🏼 Arī pirmajās dzīves nedēļās, ja vēlaties iziet pastaigā, bet ir situācija, kad rati ir jānes pa kāpnēm vai kaut kur lieki jāstumda, saprotams, ka mamma vēl atgūst spēkus un to īso pastaigas laiku ap māju, mazo varat ietīt slingā, bet ar laiku jārod risinājums doties pastaigās ar ratiem, organiski slingu aizvietojot ar šo pārvietošanās metodi. ☀️
Noteikti dažām mammām uz mēles gala ir konstatētais fakts, ka “bērnam vairs nepatīk ratos”, bet teikšu godīgi, tās ir pilnīgas muļķības. Iespējams bērns ir likts ratos un kā ieraudājies vai iečīkstējies, tā nevis nomierināts, bet uzreiz ņemts ārā no ratiem un viss - te ‘vilciens jau ir aizgājis’ 🚂. Vienreiz, otrreiz izņemts, tas ļoti labi zinās kā panākt savu un nonākt vecāku rokās, nevis sēdēt ratos.
Mammas, atceraties.
- Slingus var izmantot no mēneša vecuma. Daudzas mammas izmanto slingu kā “būšanu kontaktā ar bērnu”, bet vislabākais kontakts, kāds bērnam ar mammu var būt ir pareiza aprūpe ikdienā - ❕darbības ir lēnas, par visu notiekošo tiek pastāstīts pirms tam - kas darīts, kas vilkts, kur iets un kāpēc. Gulēt mazajiem ļaujiet gultiņā vai ratos, nevis iespiestam slingos un esat blakus - apguļoties kopā uz diendusu un dodiet sava ķermeņa siltumu.
- Ķengursomas/ ergosomas var izmantot no 4 mēnešu vecuma, ja bērnam nav paaugstināts tonuss, ja ir tonuss, tad ķengursomu/ ergosomu neiesaka līdz pat 6 mēnešu vecumam.
Lai skaistas pastaigas un saulainas augusta dienas jums, mammas un mazie ķipari!
AVOTS: M. Rupaine FB