5 iemesli, kāpēc ēst banānus ir veselīgi

5 iemesli, kāpēc ēst banānus ir veselīgi

Speciālisti ir nosaukuši 5 iemeslus, kāpēc banāni būtu iekļaujami ikdienas ēdienkartē. Šis brīnišķīgais auglis uzlabo ne vien mūsu fizisko veselību, bet arī psiholoģisko stāvokli.

Banāni stimulē gremošanu, pateicoties īpašam šķiedrvielu vaidam - pektīnam.Tajos ir daudz magnija un kālija, kas lieliski aizpilda uzturvielu trūkumu. Turklāt, šīs auglis labi palīdz pret atvilni un vēdersāpēm, kas saistītas ar paaugstinātu kuņģa skābi. Banāna mīkstums, kas bagāts ar cieti, pārklāj kairināto gļotādu, normalizējot skābju-sārmu līdzsvaru.

Banāni lieliski nodrošina mūs ar enerģiju. Fruktoze savienojumā ar šķiedrvielām nepieļauj strauju cukura līmeņa lēkāšanu - slodze pieaug pakāpeniski. Banāni spēj arī uzlabot garastāvokli tajos esošā triptofāna dēļ, kurš pārvēršas ‘’laimes hormonā’’ serotonīnā. Papildus šis auglis paaugstina dofamīnu, kā rezultātā cilvēks sāk izjust pozitīvas emocijas.

Ir noskaidrots, ka banāni spēj mūs pasargāt no dažādām saslimšanām. Lielais kālija daudzums normalizē asinsspiedienu un uzlabo asinsriti. Pat vairāk, Kjonsanas nacionālās universitātes Dienvidkorejā zinātnieki banānos ir atklājuši īpašu vielu, kas pazemina oksidatīvo stresu. Rezultātā zemāks kļūst cilvēka kognitīvo funkciju pazemināšanās risks, tajā skaitā arī Alcheimera slimības risks.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!