Kā pagatavot konfektes pret klepu

Kā pagatavot konfektes pret klepu

Ārsti rekomendē taisīt “ledenes” pret klepu mājas apstākļos!

“Ledenes pret klepu” – lielisks līdzeklis ne tikai pret klepu, bet arī pret spēcīgu nakts klepu, kad tas ir tik sēcīgs, ka nespēj apstāties. Diemžēl aptiekas kofektes ar šo uzdevumu netiek galā, tapēc palīgā nāks paštaisītas ledenes uz cukura sīrupa bāzes. Pagaišziem mans bērns saslima un spēcīgs klepus sākās tieši nakts laikā. Ātro palīdzību nācās saukt gandrīz katru nakti un ārsts ieteica pagatavot konfektes pret klepu no dedzināta cukura. Es pilveidoju šo recepti un tagad laicīgi jau gatavoju šīs ledenes mājas apstākļos.

Kādas ledenes pret klepu ir jāpērk?

Pirms es iedošu savu recepti kā pagatavot ledenes pret klepu ar augiem, es silti iesaku pirkt ledenes ar cinku sastāvā. Konfektes ar cinku mēs nespēsim uztaisīt mājās, bet tās ir ļoti efektīvas pie klepus, sāpēm un niezēšanas kaklā. Cinks - ļoti spēcīgs minerāls imunitātes paaugstināšanai tieši kakla reģionā un pie pirmajām saslimšanas pazīmēm. Ja esat saaukstējies un kakls jau sāk sāpēt, tad cinks ļoti efektīvi palīdz!

Atceries, nepieciešams tieši sūkājamais cinks, klasiskie vitamīni šoreiz nepalīdzēs.

Ledenes pret klepu ar augiem:

  • 1 glāze ūdens
  • 2 glāzes cukurs
  • 2 ēdamkarotes medus
  • ¼ glāzes ar kaltētiem augiem (salvija, miza no ķiršu koka, aronijas).

Var aptieka nopirkt pret klepus sīrupu bērniem un pievienot pie šiem augiem.

Zāles uzliet ar ūdeni un uz mazas liesmas sautēt 20 minūtes, obligāti aiztaisīt katliņa vāku. Tālāk viss ir jāizfiltrē un šķidrums jālej atpakaļ katlā. Tagad varam pievienot cukuru un medu. To visu maisam līdz sāk vārīties, tālāk vāram uz mazas liesmas.

Vārīšanas laikā masa paliks biezāka, tapēc tā ir nepārtraukti jāmaisa. Ideālā variantā maisīt ar koka lāpstiņu. Kad masa ir palikusi ļoti bieza, tad jādara sekojošais: iepiliniet nedaudz masas aukstā ūdenī un pamēģinat sakost atdzisušo pilienu. Gadījuma, ja piliens ir mīksts un līp pie zobiem, tad masu nepieiešams vārīt vēl mazliet, bet ja piliens ir viet un to var sagrauzt, tad masa ir gatava.

Gadījumā, ja sīrups sāk kristlizēties, tad tam vajadzētu pievienot nedaudz ūdeni, papildus karoti medus un izņemt šos kristālus.

Kad sīrups ir gatavs un tā pilienu ūdeni ir iespējams sagrauzt, tad paņemiet cepampapīru un ar karoti sapiliniet mūsu sīrupu. Pilieniem jābūt tuvu vienam otram, bet atstājat vietu starpā, jo tie nedaudz izplūdīs. Būs jāuzgaida līdz tie atdzisīs un sacietēs. Gatavās ledenes ietinat cepampapīrā vai kā savādāk, lai tās nesaliptu kopā. Pagatavoto produktu nepieciešams uzglabāt stikla tarā.

Ledenes pret klepu (vieglais variants):

Vieglajā variantā var nevārīt cukura sīrupu, bet tikai uztaisīt medus ledenes ar augiem.

  • 1 glāze medus
  • 1/4 glāze kaltētu augu, kas bija iepriekšējā receptē

Uzkarsējat medu katlā un pievienojiet augu maisījumu. Vārat uz mazas liesmas, pēc tam noņemat medus katlu un atstājat to uz 10 minūtēm ar vāku ciet. Tālāk uzlejat novārītu augu šķidrumu uz nostāvējušos medu. Turpmāk viss jādara jau pēc iepriekš minētajām norādēm. Neaizmirstat veikt testu uz gatavību un noņemat no uguns. Tad kad viss ir sapilināts un atdzesēt, jūš varat tās apbērt ar pūdercukuru, tas padarīs ledenes mazāk lipīgas.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!