Jums vienmēr jānoliek karote ar cukuru savā mazdārziņā vai piemājas zālienā…

Jums vienmēr jānoliek karote ar cukuru savā mazdārziņā vai piemājas zālienā…

Ne visiem no mums patīk bites, tās mēdz mums šad tad pabojāt atpūtu dabā ar savu uzmācīgo klātbūtni. Bet diemžēl, patiesība slēpjas tajā, ka šie “uzmācīgie” kukainīši pasaulē palēnām izmirst.
Ir ļoti svarīgi to nepieļaut, jo bites baro 90% planētas iedzīvotāju. Mēs nevarētu izdzīvot, ja pasaulē nebūtu bišu.
Nav jābūt par kaislīgu dabas aizstāvi, lai vienkārši cienītu apkārtējo vidi, un par laimi, eksistē pavisam vienkārši paņēmieni, kā palīdzēt mūsu planētai. Mēs katrs to varam izdarīt.
Ir teiciens, “Neviens nevar izdarīt visu, bet katrs var izdarīt kaut ko”. Mēs esam atbildīgi par savas brīnišķīgās pasaules saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

92 gadus vecais sers Deivids Atenboro visu savu dzīvi veltījis cīņai par dzīvnieku tiesībām, apkārtējās vides saglabāšanai un dabas glābšanai.
Britu rakstnieks un zoologs pasaulē vairāk pazīstams kā televīzijas pārraižu veidotājs, jūs noteikti atpazīsiet viņu, kad ieraudzīsiet fotogrāfiju.
Tagad dzīvā leģenda grib vēstīt pasaulei ko svarīgu, kas būtu jādzird ikkatram.
“Ja bites izzustu no zemes virsas, cilvēki spētu izdzīvot tikai četrus gadus”, - nesen savā Facebook lapā ierakstīja zinātnieks.
Deivids Atenboro protams, nav pirmais cilvēks, kurš pievērš uzmanību šai problēmai, bet viņa publikācija ir atgādinājums, ka mums tā jāiztver ļoti nopietni.
Bites šķiet mums mazas un neaizsargātas, bet tās veic ļoti svarīgu uzdevumu – apmēram trešā daļa no visiem dabas produktiem, ko lietojam ikdienā tiek apputeksnētas ar bišu palīdzību.
“Pēdējo piecu gadu laikā bišu populācija pasaulē samazinājusies par 1/3 daļu”, - raksta Deivids Atenboro.
Taču situācija nav bezcerīga. Eksistē pavisam vienkāršs paņēmiens, ar kura palīdzību mēs varam dabai palīdzēt. Tas gūst aizvien lielāku popularitāti interneta lietotāju vidū.

Deivids Atenboro sniedz pavisam vienkāršu padomu, kas jāizmēģina katram: samaisiet cukuru ar ūdeni un šo sīrupu karotītē noliekat savā mazdārziņā vai piemājas zālienā. Iespējams, pateicoties šai karotei, jūs izglābsiet cilvēci! Deivids Atenboro raksta:
“Šajā gadalaikā bites bieži vien izskatās tā, it kā taisītos mirt. Tas nebūt tā nav. Bites vienkārši piekūst, viņām trūkst enerģijas, lai atgrieztos stropā un tas bieži vien ir cēlonis to bojāejai.
Ja savā mājā vai tās tuvumā atrodat bezspēcīgu biti, visparastākais cukurūdens palīdzēs tai atgūt spēku.
Samaisiet divas ēdamkarotes baltā cukura ar vienu ēdamkaroti ūdens un noliekat blakus bitei.
Ja padalīsieties ar šo rakstu, jūs dosiet milzu ieguldījumu tajā, lai cilvēki būtu informēti par šo problēmu.
Ir vēl viens paņēmiens, kā palīdzēt bitēm, un tātad arī cilvēcei: audzējiet puķes savās vasarnīcās, piemāju dārzos un uz balkoniem. Vietējās bites būs jums ļoti pateicīgas!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!