Ja gribi atjaunot savu organismu, sāc iet!

Ja gribi atjaunot savu organismu, sāc iet!

Iešana ir pats vienkāršākais un vieglākais sporta veids. Nevis aiziešana līdz tuvējam veikalam vai nesteidzīga pastaiga. Nē, pastaiga, kas ilgst noteiktu laiku, un šajā laikā tiek pieveikts noteikts attālums. Ik dienu vajadzētu noiet vismaz 6,5 kilometrus. Pastaigas svaigā gaisā ļauj, pirmkārt, norūdīt organismu. Otrkārt, tās atslogo nervu sistēmu. Treškārt, apgādā organismu ar skābekli.

Kur iet?

Vislabāk iet pa meža takām, kur sakritušās skujas izveidojušas atsperīgu virsmu, vai pastaigāties gar jūras krastu, kas ir sablīvējies stingrs, vai, ja nav citu iespēju, – pa sporta laukumu.

Cik tālu iet?

Tas ir atkarīgs no katra spējām. Pirmajā reizē ieteicams noiet vismaz 500 m garu attālumu, bet pakāpeniski distanci palielināt. Jāiet ir tā, lai nevajadzētu aizelsties, lai ļoti strauji nesitas sirds, lai nav slikta dūša un nereibst galva, jo šie simptomi liecina par pārslodzi.

Svarīgs aspekts – pēc 200–250 m ir jāapstājas (labāk trenēti cilvēki var apstāties pēc 500 vai 800 metriem), 3 minūtes jāpastāv un tad var doties tālāk. Atceries, ka tavs mērķis nav iespējami ātrāk pieveikt noteikto attālumu, bet baudīt procesu.

Cik ātri iet?

Lēni iet nav nekādas nozīmes. Ir ļoti vienkāršs noteikums – ejot jāelpo caur degumu. Izelpai vajadzētu būt garākai par ieelpu. Iešanas laikā nevajadzētu arī sarunāties, bet ievērot uzņemto tempu un ritmiski elpot.

Kad?

Ja pastaigās dodies ārstnieciskā nolūkā, vislabāk to darīt agri no rīta, kad organisms ir atpūties, spēka pilns un gaiss vēl ir svaigs un spirgts. Taču ļoti veselīgi iet arī vakarā pirms miega.

Iešanas priekšrocības, salīdzinājumā ar lēnu skriešanu.

  • Piemērota visiem cilvēkiem jebkurā stāvoklī.
  • Nav jāpakārto ēdienreizēm – pēc ēšanas nav jānogaida divas stundas.
  • Īstenojama jebkurā dienas laikā, arī vakarā pirms miega.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!