Ir nosaukts negaidīts veids, kā izsargāties no Covid-19

Ir nosaukts negaidīts veids, kā izsargāties no Covid-19

Jeilas universitātes zinātnieki ir noskaidrojuši, ka saaukstēšanās var pasargāt cilvēku no Covid-19. Par to raksta Daily Mail.

Pēc speciālistu teiktā, vīruss, kurš provocē saaukstēšanos aktivizē saslimušajam imūno atbildi, kas var novērst inficēšanos ar koronavīrusu. Šis atklājums var kļūt par atskaites punktu tam, lai rastu efektīvākus Covid-19 ārstēšanas veidus.

Imūnā atbilde - tie ir interferona stimulēti gēni, kas reaģē agrīnajās saslimšanas stadijās un novērš vīrusa vairošanos organismā. Pētnieki jau agrāk bija novērojuši, ka imunitātes paaugstināšanās saaukstēšanās rezultātā spēj pasargāt cilvēku no gripas, tāpēc zinātnieki sāka meklēt analoģisku paņēmienu cīņai ar Covid-19.

Speciālisti laboratoriski izaudzēja elpceļu audus, inficēja tos ar rinovīrusu, kas provocē saaukstēšanos, bet pēc tam ar koronavīrusu.Pēc kontakta ar rinovīrusu notika imūnās sistēmas aktivizēšanās, kas apturēja SARS-CoV-2 izplatīšanos.

Turklāt zinātnieki uzsver, ka uz šo principu balstītā ārstēšana ir jāuzsāk pēc iespējas ātrāk kopš cilvēka inficēšanās brīža ar koronavīrusa infekciju, lai SARS-CoV-2 nevairotos organismā eksponenciāli.

Vēlīnākās saslimšanas stadijās šāda terapija ir bīstama, jo augstais interferona līmenis var pārmērīgi stimulēt imūno sistēmu un novest pie smagākas Covid-19 gaitas.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!