Diēta „Mīnuss 60” – Jūs varat ēst visu un tievēt!

Diēta „Mīnuss 60” – Jūs varat ēst visu un tievēt!

Tiek uzskatīts, ka tievē tikai tie, kuriem ir gribasspēks. Bet ko darīt pārējiem – nav skaidrs. Tagad tiem, kas nav gatavi atteikties no saldumiem un miltu izstrādājumiem, ir izdomāta īpaša diēta, kas ļauj tievēt, neciešot no daudziem aizliegumiem. Tās autore, Jekaterina Mirimanova, kļuva par daiļrunīgāko reklāmu savai metodei, zaudējot 60 kg pusotra gada laikā, uzrakstījusi par to 20 grāmatas un savākusi vairāk par 3 miljoniem pateicīgu sekotāju visā pasaulē.

Autore atceras, ka kopš agras bērnības ar ēdienu ir saistīta pretrunīgās attiecībās – no milzīgiem aizliegumiem līdz noraušanās reizēm, proti, kā lielākai daļai no mums. Turklāt ieradums „apēst” problēmas noveda līdz tam, ka pēc dzemdībām hormonālu, sadzīves un psiholoģisku iemeslu dēļ nonāca līdz savam rekordizmēram, kad arī esot nonākusi līdz galējai robežai. Tad viņa saprata, ka vai nu uz visiem laikiem paliks sava ķermeņa cietumā, vai mainīsies. Tā radās šī diēta, kas izmainīja viņas dzīvi.

Diēta mīnuss 60 – tievēšanas sistēma uz paša atbildību

Kā var noprast, nosaukums radies pateicoties pašas autores rezultātam, zaudējot pusi no sava 120 kg svara. Jekaterina nav ārsts vai ēdiena speciālists, viņa pati atzīstas, ka izstrādāja metodiku, bezbailīgi un skrupulozi testējot dažādus tievēšanas veidus un stratēģijas, līdz nonāca pie savas metodes. Autore ir ne tikai atbrīvojusies no 60 kg, bet arī kopš 2005. gada stabili notur savu svaru.

Tiem, kas sapņo sasniegt viņas rezultātus, jāsagatavo sevi trim noteikumiem.

1.Noskaņojieties uz tievēšanu pareizi

Diēta mīnuss 60 sākās, kad tās autore ķērās pie diētas spontāni, nekavējoties, negaidot „īsto brīdi”. Neatlieciet uz rītdienu, sāciet jau tagad! Nevainojiet sevi par to, ka pieņēmāties svarā, un nemēģiniet to nomest kāda pasākuma vai cilvēka dēļ. Tievējiet tikai sevis dēļ. Tā ir visefektīvākā motivācija. Šī diēta ļauj sievietēm aizdomāties, cik būtiski ir ikdienā veltīt laiku sev, lai rūpētos par savu pašvērtējumu.

2.Pamazām mainiet savus ēšanas ieradumus un soli pa solim tuvojieties jaunai dzīvei

Veselīgs ēdiens ienāk uzturā palēnām. Diēta brīdina, ka nāksies iemācīties ēst adekvātās porcijās, aizvākt tālāk lielos šķīvjus un pārstāt ēst visu, kas pa rokai. Kā arī sanāks saprast savu „kaitīgo” ēdienu un atrast tam aizvietotāju, kas vairāk atbilst diētiskai dzīvei. Šis noteikums arī noteic, ka Jūs negaidīsiet acumirklīgu rezultātu vienā dienā un ka nebūsiet vīlusies, nesasniedzot to. Tāpat kā liekais svars neatnāca pa vienu dienu, tāpat arī nepazudīs. Izturaties pret tievēšanu viegli, nevis kā pret dzīves vienīgo jēgu. Jāatceras, ka sievietēm ēšanas paradumi ir atkarīgi arī no noskaņojuma un menstruālā cikla, tāpēc ir būtiski klausīties savu organismu un atšķirt kaprīzes no nepieciešamības.

3.Skatieties uz pulksteni

Līdz plkst. 12 dienā var ēst visu, ko vēlies, izņemot piena šokolādi! Pēc tam – ievērojot plānu: nākamajā ēdienreizē pēc plkst. 12, pusdienās, nevar ēst neko ceptu (grilētu var);

ja pusdienojat līdz plkst. 14, tad pie pusdienām drīkst pielikt tējkaroti krējuma vai majonēzes. Nedrīkst ēst kopā gaļu/zivis ar kartupeļiem un makaroniem, toties var rīsus, griķus un dārzeņus. Ja vārat zupu ar gaļas buljonu, nelieciet klāt kartupeļus, vai arī gatavojiet dārzeņu buljonu, liekot klāt jebkādus dārzeņus un sakņaugus. desertā drīkst ēst dažādus augļus; ābolus, citrusaugļus, plūmes, kivi, arbūzu, žāvētas plūmes, ananasu;

tuvāk vakaram produktu saskaņošana kļūst stingrāka. Ir nevēlami izlaist vakariņas, var apēst vai nu gaļu, vai griķus/rīsus kopā vai bez dārzeņiem, biezpiena vai piena produktus, tādus pašus augļus kā pusdienās, vai dārzeņus (izņemot kartupeļus, zirņus, kukurūzu, sēnes, ķirbi, baklažānus, avokado, pupiņas). Vakariņot drīkst tikai līdz plkst. 18.00!

Autore ir pārliecinājusies, ka jāēd ir viss, citādi kāds aizliegums noteikti novedīs pie noraušanās, kas ietekmēs tievēšanu kopumā. Diētas mērķis ir iemācīties ēst sabalansēti, nevis iemācīt baidīties no kāda produkta un reizē sapņot par aizliegto augli.

Diēta ietver sevī ne tikai vērienīgu ēšanas paradumu pārskatīšanu, bet arī ikdienas fitnesa nodarbības. Tās nav sarežģītas vai apgrūtinošas, bet ļoti būtiski, ka regulāras.

10 soļi uz ideālu svaru

1. Nedrīkst izlaist brokastis. Tās nepieciešamas, lai savlaicīgi iedarbinātu vielmaiņas procesus organismā. Brokastīm nav jābūt pārpilnām – ieklausieties sevī, tās var būt sausmaizītes ar sieru un tēja/kafija/sula.

2. Tēja, kafija, alkohols šajā sistēmā ir atļauti. Ja esat pieradusi pie saldiem dzērieniem, mainiet gaumi pamazām, baltā cukura vietā pieliekot brūno cukuru vai fruktozi. Vai pamazām samaziniet savu „dozu:”. No alkohola labāk izvēlaties sausu sarkanvīnu.

3. Zināms, ka dzīvot bez šokolādes ir grūti. Diēta paredz piena šokolādi aizstāt ar tumšo. Samērīgi audzējiet kakao satura procentu un pamazām iemācīsieties gūt baudu arī no rūgtās šokolādes.

>4. Biežāk izmantojiet piedevās rīsus un griķus. Iesākumā mēģiniet tvaicētos rīsus, pēc tam pārejiet uz savvaļas un brūnajiem rīsiem. Neaizmirstiet par aizņemto sieviešu uzticamajiem palīgiem – saldētiem dārzeņiem. Labuma tajos ir gandrīz tikpat, cik svaigos, bet gatavošanas process ir ātrāks.

5. Ja nevarat atteikties no baltmaizes, sarunājiet randiņu tikai dienas pirmajā pusē. Otrajā – tikai rudzu sausiņi vai rudzu maize.

6. Kartupeļi un makaroni sistēmā ir atļauti. Bet jo agrāk tos apēdīsiet, jo labāk – optimāli brokastīs, vai arī pusdienās, bet bez gaļas. Vakariņās noteikti nē.

7. Jo agrāk ir pēdējā ēdienreize, jo efektīvāka būs tievēšanas. Bet bez pārspīlējumiem, vakariņas kaut vai piecos vakarā garantē, ka nebūs spēcīga izsalkuma pirms gulēt iešanas. Pāriešana pie šī punkta ievērošanas notiek pakāpeniski, pārliekot vakariņu laiku par stundu.

8. Autore ir pārliecināta, ka nav jādzer noteikts šķidruma daudzums pāri saviem spēkiem. Dzeriet tik, cik Jums gribas. Šis pats princips jāievēro ar sāli.

9. Vakariņu laikā jādomā ne tikai par formāli atļauto ēdiena izvēli, bet arī par porcijas lielumu un ēdiena vieglumu.

10. Eļļā cepto nevar ēst pēc plkst. 12 dienā. Ir pieļaujams jebkurš cits termiskās apstrādāšanas veids: vārīšana, sautēšana, krāsnī cepšana, grilēšana.

Diēta un fiziskā slodze

Fitness ir neatņemama diētas sastāvdaļa, taču arī šeit autore ir izstrādājusi savu pieeju. Viņa uzskata, ka jāsāk fiziskas nodarbes uzriez, kā esat iejutušies jaunajā ēšanas ritmā. Turklāt galvenais nosacījums – tam jābūt katru dienu. Ilgums un konkrētie uzdevumi nav tik būtiski kā regularitāte.

Izstrādātajā metodikā nav nekā neparasta vai nezināma – tiltiņš, astotnieki, vēzējot kājas, kāju celšana guļus pozīcijā – izvēlieties un dariet tikai to, ko patiešām esat gatavi izpildīt. Nevar pieļaut, ka fiziskās aktivitātes izraisa nepatīkamas emocijas. Tāpat arī laiku izvēlaties, kas Jums ir ērtāks, kaut vai naktī.

Ja ejat uz sporta zāli, tas nav iemesls atteikties no ikdienas vingrošanas, kaut tā būtu īsa, bet ikdienišķa, kas kļūs par Jūsu patīkamu rituālu.

Diētas autore aicina nofotografēties sākumā un pēc četrām nedēļām – papildu motivācija ir garantēta!

Āda, kurā dzīvojat

Iespaidīgai tievēšanai ir īpatnība, ko nevajadzētu laist garām – kad tauki sāk pazust, cieš āda. Strijas, grumbas, tvirtuma zudums – to visu var samazināt. Ķermeņa kopšanā diēta Mīnuss 60 rekomendē šādus soļus:

  • regulāri tīrīt ar dabīgas maltās kafijas skurbi visu ķermeni un īpaši problemātiskās zonas;
  • sevis masāža (virzienā „uz sirdi”).

Sejas un kakla āda jākopj atbilstoši vecumam un ādas tipam. Galvenais darīt to regulāri un sistemātiski. Šādas procedūras ne tikai palutina, bet arī uzlabo ādas stāvokli un palīdz celt pašpārliecību, kas nozīmē, ka šī sistēma dos maksimālu efektu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!