Desmit dzīvībai bīstami ieradumi, kuri ikdienas nogalina jūsu smadzenes un no kuriem nekavējoties ir jāatbrīvojas!
Smadzenes ir vissvarīgākais cilvēka orgāns. Bez tām cilvēks gluži vienkārši nespēj eksistēt. 21. gadsimtā, kad vairums profesijās ir nepieciešama intelektuāla aktivitāte, ļoti svarīgi ir sekot veselībai un normālam smadzeņu stāvoklim. Bet, ja reiz tas ir tā, tad kāpēc mēs vienmēr par tām aizmirstam un nesekojam tam, lai smadzenes uzturētu augstu aktivitātes līmeni?
Eksistē desmit kaitīgi ieradumi, kas lēnām bet pamatīgi grauj cilvēka smadzeņu darbību:
ATTEIKŠANĀS NO BROKASTĪM
Cilvēkiem, kuri nebrokasto, ir zems cukura līmenis asinīs un tas ir vistaisnākais ceļš pie pazeminātas smadzeņu aktivitātes.
PĀRĒŠANĀS
Pārāk liela daudzuma ēdiena patērēšana paaugstina holesterīna līmeni asinīs, kas atstāj negatīvu iespaidu uz smadzenēm.
SMĒĶĒŠANA
Smēķēšana bremzē smadzeņu aktivitāti, nogalinot smadzeņu šūnas. Daži zinātniskie pētījumi ir pieradījuši, ka smēķēšana vistiešākajā veidā ir saistīta ar Alcheimera slimības rašanos.
CUKURA LIETOŠANA PĀRLIEKU LIELĀ DAUDZUMĀ
Jo vairāk cukura jūs lietojat, jo vairāk toksīnu un kilogramu uzkrājat un mazāk nepieciešamo un vērtīgo vielu nokļūst jūsu organismā.
PIESĀRŅOTS GAISS
Protams, šajā situācijā maz kas ir atkarīgs no jums, bet jums jāzina, ka skābekļa trūkums ievērojami palēnina smadzeņu aktivitāti. Tātad, piesārņota vide samazina mūsu spēju skaidri domāt.
NEIZGULĒŠANĀS
Hronisks miega trūkums noved pie bēdīga rezultāta. Neizgulēšanās provocē smadzeņu nervu šūnu nāvi.
NOMIERINOŠIE LĪDZEKĻI UN ALKOHOLS
Alkohola un nomierinošo līdzekļu bieža lietošana nodara lielu ļaunumu centrālajai nervu sistēmai.
SLIMĪBA + DARBS
Slims cilvēks nedrīkst pārpūlēties un pastiprināti nodarbināt smadzenes. Slimības laikā organisms iedarbina visus savus iekšējos resursus cīņā ar to. Bet tas nozīmē, ka smadzenes ir nepietiekami apgādātas ar skābekli un labāk tās lieki nenopūlēt.
NEPIETIEKAMA ATTĪSTĪBA UN MAZS AUGUMS
Smadzenēm ir nepārtraukti jāaug un jāattīstās. Aizvietojiet ilgās stundas pie televizora un datora ar grāmatu lasīšanu, krustvārdu mīklu minēšanu un attīstošajām spēlēm.
SASKARSMES TRŪKUMS
Saskarsme ļoti stimulē smadzeņu attīstību. Komunicējot ar saviem vienaudžiem, cilvēks iegaumē dažādus faktus, apgūst jaunus vārdus un izteicienus un tādā veidā stimulē smadzeņu darbību.
Smadzenes ir mūsu galvenais dārgums! Sargājiet un rūpējaties par tām, ja vēlaties ilgi saglabāt prāta skaidrību!
Tieciet vaļā no šiem kaitīgajiem ieradumiem, kas lēni bet neatlaidīgi ik dienu nogalina jūsu smadzenes!