Bērnu slimības: ko labāk izslimot bērnībā
Pie bērnu infekcijām parasti skaita masalas, masaliņas, epidēmiskais parotīts (vai cūciņa), vēja bakas (vai vējbakas), skarlatīnu un roseola rozā. Pirmās četras no tām ir visizplatītākās un ļoti lipīgas saslimšanas. Bērnu infekcijas, kas pārvietojās gaisa pilienu ceļā, ko izraisa dažāda veida vīrusi.
Šīm slimībām ir raksturīgas dažas vispārējas pazīmes:
- pēkšņa temperatūras paaugstināšanās līdz 38-40C
- galvassāpes,
- nespēks
- miegainība
- mērens vai ilgstošs inkubācijas periods (7-21 diena)
- dažāda veida izsitumi (izņemot cūciņas)
Tautā ir izveidojies viedoklis, ka visas šīs slimības labāk izslimot bērnu vecumā. Šodien mēģināsim noskaidrot, vai tā ir.
Lūk, daži fakti. Saskaņā ar VO datiem, bērnu infekciju saslimstība pieaugušo vecumā ir viens no nopietniem iedzimto slimību cēloņiem bērniem, ja saslimst topošā māmiņa.
Bērnu infekcijas pieaugušo vecumā raksturo smagāka panesamība, bieži ar tādu komplikāciju attīstību kā pneimonija, nefrīts, reimatiskie procesi. Pēc saslimšanas ar bērnu infekcijām vairumā gadījumu tiek iegūta imunitāte, visa mūža garumā.
Tomēr, ņemot vērā saslimšanas īpatnības un nopietnus sarežģījumus, bērnu infekcijas labāk novērst, nevis ārstēt. Tagad daudzi mediķi uzskata, ka labāk bērnam izdarīt atbilstošas vakcinācijas. Vismaz vakcīnām, bērnu infekciju profilaksei, ir ļoti liela efektivitāte.