Atstāt attiecības ir grūti, pat ja tās ir disfunkcionālas

Atstāt attiecības ir grūti, pat ja tās ir disfunkcionālas

Ir jēga kaut ko atlaist, ja tas iztukšo jūsu enerģiju un tas jūs nepadara laimīgu, vai ne? Tātad, kāpēc dažām sievietēm un vīriešiem ir ārkārtīgi grūti izbeigt neapmierinošas attiecības, ja tās viņus acīmredzami padara nelaimīgus? Kāpēc viņi turas pie neveselīgām un nelaimīgām attiecībām, kuras nevar glābt un kuras acīmredzami nenes viņu dzīvē laimi un piepildījuma sajūtu?

Šeit ir 5 iemesli, kāpēc mēs izvēlamies palikt disfunkcionālās attiecībās:

1. Mēs attiecībās esam ieguldījuši daudz laika.

Kad attiecībās jau esam ieguldījuši daudz piepūles, resursus vai laiku, daudzi no mums atsakās ļaut attiecībām neizdoties un nolemj turpināt šo ieguldījumu, lai arī tas mums varbūt nav izdevīgi. Iemesls, kāpēc mēs dažreiz pieņemam nesaprātīgus attiecību lēmumus, ir tāds, ka mēs mēdzam paļauties uz jūtām, nevis uz racionālu domāšanu.

2. Bērni.

Tas, iespējams, ir galvenais iemesls, kāpēc mums ir tik grūti pamest sliktas attiecības. Tā kā, neraugoties uz grūtībām un nesaskaņām, kas mums ir ar partneriem, mēs nevēlamies, lai mūsu bērni redz mūs parādot mūsu sliktāko pusi. Mēs nevaram pieņemt domu, ka bērni būs mūsos vīlušies vai viņi tiks ievainoti. Un mēs nevēlamies iznīcināt savu ģimeni.

3. Finanses.

Vēl viens būtisks šķērslis, lai pamestu disfunkcionālas attiecības, ir mūsu kopīgās finanses ar partneriem. Laulības šķiršana ir dārga, un daudzi cilvēki to īsti nevar atļauties. Papildus augstajām šķiršanās izmaksām daži nevar atļauties nopirkt māju, samaksāt rēķinus un audzināt bērnus bez partnera ienākumiem.

4. Mēs uztraucamies par to, ko domās citi cilvēki.

Daudzi no mums uzturas neveselīgās un nelaimīgās attiecībās, baidoties no tā, ko citi varētu padomāt par mums. Mēs uztraucamies, ka mūsu ģimene, draugi un visi apkārtējie noraidīs mūsu lēmumu un domās, ka esam neveiksminieki, ja nolemjam pamest savas disfunkcionālās attiecības. Mēs uztraucamies, ka citi domās, ka esam nenobrieduši, bezatbildīgi un nespējam veidot un uzturēt veselīgas, laimīgas un ilgstošas attiecības.

5. Mīlestība.

Disfunkcionālu attiecību gadījumā mūsu domas var būt negatīvas, sakot, ka cilvēks, ar kuru mēs esam attiecībās, mums nav labs. Tomēr mūsu jūtas joprojām var būt pozitīvas. Mēs varam turpināt rūpēties un mīlēt savus partnerus, lai gan mēs labi zinām, ka esam iesaistīti neveselīgās, nedarbīgās attiecībās.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!