Atgādinājums vecākiem no bērna

Atgādinājums vecākiem no bērna

1. Nelutiniet mani, Jūs mani ar to bojājat. Es ļoti labi zinu, ka man nav nepieciešamības saņemt visu, ko es prasu un gribu. Es vienkārši pārbaudu robežas.

2. Nebaidieties būt stingriem ar mani. Man šāda pieeja ir piemērota. Tas palīdz noteikt savu vietu.

3. Neizmantojiet spēku attiecībās ar mani. Tā Jūs man iemācīsiet, ka ir jārēķinās tikai ar spēku.

4. Nedodiet solījumus, kurus Jūs nevarat izpildīt. Tas mazinās manu ticību Jums.

5. Nevajag stipri bēdāties, kad es Jums saku “es Jūs ienīstu”. Es patiesībā tā nedomāju. Es vienkārši gribu, lai Jūs nožēlotu to, ko man izdarījāt.

6. Nelieciet man justies jaunākam, nekā es patiesībā esmu. Es atspēlēšos Jums par to, kļūstot par “čīkstuli” un “pinkšķi”.

7. Nedari priekš manis un manā vietā to, ko es varu izdarīt priekš sevis pats. Es varu turpināt izmantot Jūs apkalpojošā personāla vietā.

8. Nevajag mani audzināt svešu cilvēku priekšā. Es pievērsīšu daudz lielāku uzmanību Jūsu teiktajam, ja Jūs man to pateiksiet mierīgi un aci pret aci.

9. Necentieties apspriest manu uzvedību konflikta laikā. Mana dzirde šajā laikā kļūst vājāka, un man nav nekādas vēlmes sadarboties ar Jums. Būs daudz labāk, ja mēs parunāsim par to nedaudz vēlāk.

10. Necentieties lasīt man morāli. Jūs būsiet pārsteigti, uzzinot, cik lieliski es zinu, kas ir labi un kas ir slikti.

11. Nelieciet man justies tā, it kā manas darbības ir nāves grēks. Man ir jāiemācās kļūdīties tā, lai es nejustos pilnīgi nekam nederīgs.

12. Nekasieties un neburkšķiet uz mani, ja Jūs to darīsiet, man nāksies aizsargāties un izlikties, ka es neko nedzirdu.

13. Nekad neuzdrošinieties pat dot mājienu, ka Jūs esat ideāli un nekad nekļūdāties. Tādā veidā Jūs man sniedzat sajūtas, ka es nekad nevarēšu kļūt tāds pats, kā Jūs.

14. Neuztraucieties, ka mēs pavadām kopā ļoti maz laika. Nozīme ir tam, kā mēs šo laiku pavadām.

15. Lai manas bailes un pārdzīvojumi neizraisa Jums satraukumu. Citādi es baidīšos tikai vairāk. Parādiet man, kas ir drošsirdība.

16. Atcerieties, ka es nevaru pilnvērtīgi attīstīties bez uzmanības un atzinības.

17. Izturieties pret mani tā, kā Jūs izturaties pret saviem draugiem. Tad arī es kļūšu par Jūsu draugu.

18. Un, bez tam, es Jūs tik stipri mīlu, atbildiet man ar to pašu...

19. Nevajag pārlieku stipri pārbaudīt manu godīgumu. Ja es būšu nobijies, es varu ļoti ātri un vienkārši pārvērsties par meli.

20. Atcerieties, ka man patīk eksperimentēt. Tādā veidā es iepazīstu pasauli, tāpēc, lūdzu, samierinieties ar to.

21. Nevajag mani aizsargāt no manām kļūdām. Man ir jāiegūst sava pieredzi.

22. Nepievērsiet pārāk daudz uzmanības manām mazām slimībām. Es varu iemācīties saņemt baudu no sliktas pašsajūtas, ja tas piesaista vecāku uzmanību un laiku.

23. Necentieties atkratīties no manis, kad es uzdodu provokatīvus jautājumus. Ja Jūs uz tiem nesniegsiet atbildes, Jūs redzēsiet, ka es pavisam pārstāšu uzdot Jums jautājumus, un meklēšu informāciju kaut kur citur.

24. Neļaujiet maniem sliktiem paradumiem piesaistīt Jūsu uzmanību pārāk stipri. Tas tikai vairāk iedvesmos mani turpināt slikti uzvesties.

25. Nevajag uztvert manas provokācijas, kad es saku vai daru kaut ko tikai tāpēc, lai Jūs sarūgtinātu. Jo vēlāk es centīšos sasniegt tikai jaunas “virsotnes”.

26. Neprasiet no manis nekavējoties sniegt paskaidrojumus, kāpēc es kaut ko esmu izdarījis. Es dažreiz arī pats nezinu, kāpēc es izdarīju kaut ko tā, nevis citādi.

27. Jums ir jābūt secīgiem. Ja tādi nebūsiet, man būs grūti izprast, kā tad pareizi ir jārīkojas un es vienmēr centīšos vēl stiprāk uzspiest savu viedokli un atstāt pēdējo vārdu aiz sevis.

28. Es gribu būt pārliecināts, ka esmu piedzimis, jo Jūs viens otru mīlat, nevis tikai dēļ Jūsu seksuālās tieksmes. Strīdi Jūsu starpā apstiprina manas vissliktākās bailes.

AVOTS: hipno.lv

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!