Ārsti brīdina: Mīkstās rotaļlietas ir bīstamas bērna veselībai

Ārsti brīdina: Mīkstās rotaļlietas ir bīstamas bērna veselībai

Ikvienā mājā, kurā dzīvo mazs bērns būs atrodama kāda rotaļlieta, kas ir no gumijas. Bērni ar šīm rotaļlietām rotaļājas, kad atrodas vannā.
Bērniem tās ļoti patīk ,jo tās ir interesantas un ar tām var spēlēties ūdenī, jo tās negrimst nost. Taču, vai šīs rotaļlietas tiešām ir tik nekaitīgas, kā mēs domājam?

Kaitīgās rotaļlietas

Gumijas rotaļlietas ir ļoti pieprasītas, jo tās ir košas un bērniem tas ļoti patīk. Taču problēma ir tajā, ka šīs rotaļlietas var būt ārkārtīgi bīstamas. To sastāvā var būt tādi toksīni kā fenols, svins, formaldehīds, kā arī dažādi sveķi, kas var izraisīt saindēšanos.
Augstais fenola sastāvs rotaļlietās var radīt ļoti nopietnu kaitējumu mazuļu veselībai. Šī viela ļoti ātri uzsūcas caur ādu, elpošanas ceļiem, kā arī kuņģa un zarnu traktu. Fenols uzkrājas bērna organismā un katastrofāli bojā imūnsistēmu, kā rezultātā bērns bieži slimo. Šī viela izraisa arī galvassāpes, acu asarošanu, šķaudīšanu, sliktu dūšu un vemšanu, kā arī daudzus citus nepatīkamus simptomus. Situāciju var pasliktināt alerģiska reakcija pret fenolu.

Pēdējā laikā aizvien biežāk novērotas rotaļlietas, kuru sastāvā ir arī dzīvsudrabu, kas ir dzīvībai bīstama viela.

Visbīstamākie ir lētie pakaļdarinājumi, kuru sastāvā ir virkne kaitīgu vielu. Lai izvairītos no iespējamā kaitējuma, nepieciešams vai nu pilnībā atteikties no šī produkta, vai rūpīgi izvērtēt, kādu tieši produktu iegādāties. Ļoti svarīgi pievērst uzmanību izstrādājuma krāsai – jo tā ir spilgtāka, jo vairāk krāsvielu tai pievienotas. Vislabāk atteikties no sarkaniem, ziliem un violetiem gumijas izstrādājumiem, dzeltenie būs daudz drošāki.

Vēl ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību izstrādājuma smaržai – ja tā ir specifiska un cērtas nāsīs, labāk atteikties no šāda produkta.
Tā tomēr ir jūsu bērnu veselība, tādēļ uz to nu noteikti nevajadzētu ekonomēt.

Šo rotaļlietu “iekšējā pasaule” ir pārbagāta ar visu ko. Jūs tik iedomājieties, kas notiek gumijas rotaļlietas iekšienē, ja tā pabijusi ūdenī, netīrā vannas ūdenī, līdzekļos utt. Šādās rotaļlietās ļoti bieži iemetas sēnītes, pelējums un citi kaitējumi, kas var būtiski kaitēt jūsu bērna veselībai.

Pavisam viegls veids, kā pārbaudīt rotaļlietas tīrību. Caur rotaļļietas caurumiņu iesmeliet ūdeni, kuru izlejiet tīrā traukā. Ja no rotaļlietas nāk ārā ūdens ar melnumiem, tad rotaļlieta nekavējoties būtu jāizmet!
Ieteicams šīs rotaļlietas mainīt ik pa 2 – 3 mēnešiem.

Saudzējiet savus bērnus! Padalieties ar šo rakstu arī ar citiem!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!