‘’Aklums un osteoporoze’’: dietologs stāsta, kā saldumi nogalina cilvēku

‘’Aklums un osteoporoze’’: dietologs stāsta, kā saldumi nogalina cilvēku

Ārsts-dietologs M.Ginzburgs stāsta, ka saldumu lietošana ārkārtīgi negatīvi ietekmē visas organisma sistēmas.

Bieža cukuru saturošo produktu lietošana var negatīvi ietekmēt ne vien cilvēka fizisko, bet arī psiholoģisko stāvokli. Sekas no pārmērīgas saldumu lietošanas var izpausties gan akūtā formā, gan arī vēlīni. Vēlīnā forma var attīstīties gadiem un nākotnē novest pie smagām saslimšanām.

‘’Piemēram, cilvēks ik dienu pārmērīgi ēd saldumus, pēc laika viņam attīstās 2.tipa cukura diabēts, bet vēlāk sākas nopietni sarežģījumi, kas viņam traucē dzīvot, - aklums, nieru nepietiekamība vai diabētiskā pēda,’’ - stāsta eksperts.

Ārsts atzīmē, ka vislielāko kaitējumu nodara saldie gāzētie dzērieni. Tie spēj izvadīt no organisma fosforu, bet tas provocē hipertonijas attīstību. Tajos esošais cukurs ātri uzsūcas organismā un kļūst par diabēta un osteoporozes cēloni. Pie tāda paša rezultāta var novest arī bieža konditorejas izstrādājumu lietošana.

‘’Bērniņiem pie pārmērīgas kaitīgo produktu lietošanas sākas aptaukošanās process, kas vēlāk noved pie hormonāliem traucējumiem organismā. Šāda klīniskā aina var novest pie neauglības un seksuālās disfunkcijas zēniem un meitenēm nākotnē, kas ietekmēs arī psihi, jo liekais svars agrīnā vecumā nereti kļūst par vienaudžu apsmiekla iemeslu,’’ - piebilst ārsts.

Eksperts savulaik ir nosaucis vispareizāko diētu imunitātes stiprināšanai. Izrādās, ka nostiprināt veselību palīdz uzturs, kas satur daudz dārzeņu, zivju un zaļumu, kuru ir pieņemts dēvēt par Vidusjūras diētu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!