6 netipiskas lietas, kuras drīkst mazgāt veļas mašīnā

6 netipiskas lietas, kuras drīkst mazgāt veļas mašīnā

Veļas mašīnu izstrādātāji diez vai varēja iedomāties, kas nonāks viņu izgudrojuma tvertnē. Ko tikai cilvēki nesaliek tajā! Daži eksperimenti beidzas gaužām neveiksmīgi, un veļas mašīna labākajā gadījumā ir jāremontē. Bet mazgātās lietas jāizmet. Taču mēģinājumu un kļūdīšanās metode darbojas, un tagad mēs precīzi zinām, ko drīkst mazgāt veļas mašīnā.

Runa būs nevis par banālu apģērbu vai apaviem. Lai gan arī tur ir savi izņēmumi. Mēs pastāstīsim par netipiskām lietām, kuras ir pieņemts tīrīt un mazgāt ar pavisiem citiem līdzekļiem. Piemēram, virtuves piederumus un sporta inventāru. Šādi knifi lieliski palīdz ekonomēt tīrīšanas laiku.

Plastmasas trauki

Veļas mašīna ļoti labi spēj aizstāt trauku mazgājamo mašīnu. Taču tas attiecas tikai uz plastmasas traukiem. Neiedomājieties šādā veidā mazgāt stikla priekšmetus. Notīriet ēdiena paliekas, ievietojiet traukus tvertnē, pievienojiet trauku mazgāšanas līdzekli un ieslēdziet veļas mašīnu saudzīgajā režīmā. Ievērojiet, ka centrifūga ir jāatslēdz, citādi trauki var tikt bojāti. Rezultātā jūs iegūsiet tīrus un dezinficētus traukus.

Virtuves piederumi no silikona

Līdzīgā veidā var nomazgāt arī dažādus silikona priekšmetus. Ieēdušos traipus un piedegumu ir ļoti grūti notīrīt ar rokām. Tāpēc silikona cepamās formiņas un lāpstiņas droši lieciet veļas mašīnā un mazgājiet.

Jogas un auto paklājiņi

Jogas nodarbības mājās ir kļuvušas ļoti populāras. Vingrošanai uz grīdas ir nepieciešams speciāls paklājiņš. Tas ir periodiski jātīra, lai izvairītos no kaitīgo baktēriju vairošanās. To viegli var izdarīt ar veļas mašīnas palīdzību. Ieslēdziet saudzīgo režīmu un minimālo temperatūru. Centrifūga tāpat kā iepriekš ir atslēgta. Tīro paklājiņu pēc tam nosusiniet ar dvieli un izklājiet žāvēties. Tāpat var mazgāt arī automašīnu vai priekšnama auduma un gumijas paklājiņus. Tikai pārliecnieties, vai uz tiem nav palikusi zāle un citi gruži.

Rotaļlietas un konstruktori

Jūs noteikti esiet veļas mašīnā mazgājuši mīkstās rotaļlietas. Taču jums pat prātā nebūs ienācis, kā tādā pašā veidā var izmazgāt arī konstruktoru. Arī plastmasas rotaļlietas ir jātīra, bet mazgāt katru sīko detaļu ir visai apgrūtinoši. Vienkāršs padoms: salieciet visas detaļas īpašā maisā un mazgājiet pēc tiem pašiem noteikumiem. Ātri, ērti un efektīvi!

Sūkļi un dušas aizkari

Neraugoties uz to, ka jūs regulāri lietojiet dušas sūkli, uz tā tik un tā krājas mikrobi. Dezinficēt to un pie viena arī dušas aizkarus palīdzēs tā pati vecā labā veļas mašīna. Un to būtu vēlams darīt divas reizes mēnesī, jo baktērijām ļoti patīk mitras un siltas vietas.

Mugursomas un auduma somas

Somā saliktas netīrās krosenes vai iztecējuši produkti mums neatstāj izvēli. Somas ir jāmazgā. Pārliecinieties, ka no kabatiņām viss ir izņemts, aizvelciet rāvējslēdzējus un noņemiet visus dekoratīvos elementus. Bet netipisko lietu mazgāšanas noteikumus jūs jau ziniet.

Šis ne tuvu nav viss saraksts. Atjautīgi dārzkopji veļas mašīnā mazgā pat augļus un dārzeņus. Gan jau arī jums ir zināma kāda viltība, ko vēl var izmazgāt veļas mašīnā. Tikai bīstamus ekperimentus gan atstājiet citiem! Labāk mācīties no citu kļūdām!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!