5 frāzes un izturēšanās, kas norāda uz depresiju

5 frāzes un izturēšanās, kas norāda uz depresiju

Depresija ir viena no mūsdienās visizplatītākajām garīgajām problēmām. Mēs pastāvīgi lasām par citu cilvēku pieredzi un cenšamies just līdzi šo cilvēku prāta stāvoklim.

Tas ir 21. gadsimta mēris, redzot, kā depresija ietekmē apmēram 350 miljonus cilvēku visā pasaulē. Tātad, var droši teikt, ka kādā brīdī tas mūs visus ir vienādi vai citādi skāris. Dažus no mums daudz augstākā intensitātē, nekā citus.

Tomēr cilvēki, kuri dzīvo dzīvi, piedzīvojot šo briesmīgo stāvokli, mēdz klusēt un distancēt sevi prom no cilvēkiem.

Tieši tāpēc mums ir svarīgi pārliecināties, vai esam izpratuši katru zīmi, kas varētu liecināt par apspiestām bēdām vai depresiju.

Mums ir jābūt viņiem blakus. Mums jāpalīdz viņiem cīnīties pret to, bet ir vajadzīga arī liela pacietība, lai pietuvotos un paliktu viņiem blakus.

Šeit ir 5 cilvēku izturēšanās un frāzes, kuri cīnās ar depresiju:

1. VIŅI IR TENDĒTI RUNĀT ABSOLŪTI

Cilvēki, kuriem ir slēpta depresija, mēdz izskaidrot savu ikdienas pieredzi, izmantojot tādus vārdus kā “vienmēr” vai “nekad”. Nav pelēkās zonas. Tas ir vai nu melns, vai balts. Un, lai gan tas ir kaut kas, ko jūs sākotnēji varētu nepamanīt, tas ir diezgan acīmredzami. Viņi sāks runāt par to, kā viņi “vienmēr jutīsies šādi”; vai “viņi nekad tam netiks pāri”. Šajos brīžos ir svarīgi viņiem pievērst īpašu uzmanību. Jūs varētu būt tas, kurš varētu viņiem pateikt pareizos vai nepareizos vārdu. Jūs varētu būt tas, kurš kaut ko mainīs viņu dzīvē.

2. VIŅI BIEŽI RUNĀ PAR KĀDU BIEDĒJOŠU PIEREDZI

Jūs noteikti domājiet, ka cilvēki, kuri cieš no depresijas, ir vairāk noslēgti, kā citi cilvēki, un jums varētu būt taisnība. Bet viņiem ir vēlme izskaidrot šo zināmi biedējošo pieredzi saviem tuviniekiem. Viņi zina, ka dažreiz cilvēki var to viegli pārprast un padarīt par kaut ko trakāku, kā tas patiesībā ir. Tomēr viņiem ir vajadzīgs cilvēks, kurš vienkārši būs viņiem blakus un klausīsies. Pat ja nesekos atbilde, viņiem joprojām ir vajadzīgs kāds, kas viņus uzklausa, kamēr viņi runā par viņu problēmu.

3. VIŅI MĒDZ DOMĀT PAR DAUDZ

Ja esat redzējis, ka kāds cilvēks uztver lietas pārāk nopietni un viņu acīs ir redzamas bailes, varbūt ir laiks sāk domāt, kā jūs varētu palīdzēt šim cilvēkam. Cilvēki ar depresiju tik ļoti uztraucas par nevajadzīgām lietām, kas rodas viņu prātā, ka viņi mēdz aizmirst parūpēties par sevi. Ja tas tā arī ir un ir skaidrs, ka viņi ir bezcerīgā situācijā, laipni iesakiet viņiem saņemt profesionālu palīdzību. Tomēr neapstājieties pie tā, pat ja viņi rupji atsakās. Pārliecinieties, ka atrodiet kādu īpašu, smalku veidu, kā pietuvoties viņiem un tad sniegt viņiem nepieciešamo palīdzību.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!