Saimniece uzvārīja etiķi un ielēja šķidrumu aizsērējušā tualetes podā. Santehniķi bija šokā!

Saimniece uzvārīja etiķi un ielēja šķidrumu aizsērējušā tualetes podā. Santehniķi bija šokā!

Kanalizācijas cauruļu aizsērēšana ir izplatīta problēma, kas visbiežāk rodas daudzdzīvokļu mājās, kur notekūdeņu un apkures sistēmas ir saglabājušās kopš padomju laikiem. Vienā no šādām mājām, proti, “vecajā hruščovkā” dzīvo mana vecmāmiņa. Ak, kā viņa bija nomocījusies ar šo problēmu!

Šausmīgā smaka, kanalizācijas caurules aizdambēšanās un pat noplūdes – večiņa bija tik ļoti nogurusi no tā, ka lielākoties dzīvoja vasarnīcā, tālu no pilsētas. Prombūtnes laikā sieviete par nelielu naudu izīrēja savu dzīvokli studentiem, kuri nav pārāk kaprīzi ērtību ziņā.

Reiz, atgriežoties no vasarnīcas, vecmāmiņu pārsteidza tas, ka tualetē vairs nebija jūtama nepatīkamā kanalizācijas smaka. Kā vēlāk izrādījās, viņas toreizējā īrniece smakas likvidēšanai un cauruļu attīrīšanai bija izmantojusi līdzekļus, kas atrodami katrā mājoklī.

Kā attīrīt kanalizācijas caurules:

  • 250 gramu pārtikas sodas
  • 100 gramu destilēta baltā etiķa
  • 2,5 litrus karsta ūdens
  • vecas lielas lupatas

Procedūras gaita

Uzsildi vai labāk uzvāri etiķi nelielā katliņā. Kanalizācijā ieber 250 gramu pārtikas sodas, pēc tam ātri ielej tur etiķi.

Uzreiz pēc šīs manipulācijas aizbāz kanalizācijas caurumu ar lielu lupatas gabalu. Etiķa un sodas mijiedarbība izraisīs ķīmisku reakciju, kas palīdzēs attīrīt aizsērējušo cauruli.

Atstāj etiķa un sodas maisījumu iedarboties 30 minūtes.Uzvāri apmēram 2,5 litrus ūdens. Pēc pusstundas lēnām ielej karstu ūdeni kanalizācijas caurumā. Nekādā gadījumā nelej verdošu ūdeni klozetpodā!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!