Puisis reiz pasūdzējās par sāpēm vēderā, bet pēc pāris dienām tika atrasts miris

Puisis reiz pasūdzējās par sāpēm vēderā, bet pēc pāris dienām tika atrasts miris

Džeks Danns no Lilbritānijas bija vienkāršs 17 gadus jauns puisis. Viņš ne reizi nebija nopietni slimojis, tādēļ nekas neliecināja par nelaimi… Reiz puisis pasūdzējās vecākiem par sāpēm vēderā. Džeks tās pacieta vairākas stundas, bet, kad sāpes kļuva neizturamas, tad pastāstīja par savu stāvokli mātei un tēvam. Pieaugušie nosprieda, ka dēlam ir noticis apendicīta saasinājums, tāpēc nekavējoties veda viņu uz slimnīcu.

Ārsts apskatīja puisi, tomēr neatrada neko nopietnu. Viņam veica ultraskaņas izmeklējumu urīnpūslim, taču arī te viss bija kārtībā. Tad pusis ārstam pastāstīja par aizcietējumu. Ārsts iedeva Dannam zāles un palaida mājās.

Puisis izdzēra zāles un apgūlās. Vecāki nosprieda, ka dēls guļ, un netraucēja viņu. Taču, kad dēls neieradās uz brokastīm, māte un tēvs sāka uztraukties. Viņi iegāja dēla istabā un atklāja, ka viņš ir miris.

Par Džeka nāves iemeslu tika minēta ketoacidoze. Tie ir ogļhidrātu vielmaiņas traucējumi insulīna deficīta dēļ. Šāda saslimšana bieži ir raksturīga diabēta 1.tipa pacientiem. Lai gan Džeks nemaz nezināja, ka ir slims…

Vecāki vaino ārstu par to, ka viņš nav paņēmis viņu dēlam asins analīzes. Viņi arī apgalvo, ka dēlam ir bijusi apgrūtināta elpošana, kas arī ir raksturīgs ketoacidozes simptoms. Tomēr ārsts tam nebija pievērsis nekādu uzmanību. Pat puiša sūdzības par aizcietējumu nerosināja mediķi turpināt izmeklēšanu.

Pusaudža vecāki ārstus un slimnīcu iesūdzēja tiesā. Pēc viņu vārdiem, no puiša nāves varēja izvairīties. Ārstiem tikai atlika veikt padziļinātu izmeklēšanu un, atklājot puisim problēmas ar cukuru, iedot viņam glikozi.

Slimnīca un ārsts šajā situācijā savu vainu nesaskata, jo Danns esot neprecīzi aprakstījis savu stāvokli. Pēc viņu vārdiem, traģiskais iznākums ir vienkārša sagadīšanās.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!