Kāpēc man visu laiku ir aukstas rokas un kājas?

Kāpēc man visu laiku ir aukstas rokas un kājas?

Par ādas siltumu ir atbildīga asins cirkulācija. Ja asinsrite ir palēnināta, rokas un kājas visticamāk būs aukstas. Par to mums šodien stāsta ārste-neiroloģe J.Belenko.

Pie nepietiekamas asins cirkulācijas ir iespējama arī vispārēja salšana, vai arī rokas paliek aukstas, bet ķermenis ir gluži karsts. Problēmas ar asinsriti var rasties asinsvadu spazmas vai sašaurinājuma dēļ, ja ir izveidojies trombs vai aterosklerotiskās plāksnītes. Otrajā gadījumā risks palielinās pensijas vecuma cilvēkiem.

‘’Tāpēc, ja sūdzības par roku salšanu rodas pēc 60 gadu vecuma, ir jāpārbauda holesterīna līmenis asinīs, kā arī jāveic asinsvadu ultraskaņas izmeklēšana. Taču arī pirmo iemeslu - asinsvadu spazmu - šajā vecumā nevajadzētu izslēgt,’’ - uzsver speciāliste.

Tajā pat laikā spazma var rasties jebkurā vecumā. Parasti tā rodas zemas apkārtējās vides temperatūras rezultātā, tas ir normāli. Un tieši par asinsvadu sašaurināšanos un paplašināšanos atbildīgi ir simpātiskā nervu sistēma..

‘’Tā ir daļa, kas atbild par reakciju, par aktīvu darbību, tonizē asinsvadus un muskuļus, veicina sirds darbu, nodrošina emocionālās reakcijas. Tādējādi, noturīgu asinsvadu spazmu būs izraisījušas novirzes šajā veģetatīvās sistēmas daļā, pārlieka uzbudināmība un pārslodze tās darbā. Veidojas tā saucamā hipersimpatikotonija,’’ - stāsta ārste.

Veģetatīvā nervu sistēma reaģē arī uz stresu un fizisko slodzi. Tā izmainās, lai saglabātu visu pārējo organisma sistēmu normālu darbību. Tādējādi, pārciests stress vai smaga slodze arī var būt par iemeslu aukstām rokām un kājām. Neiroloģe šajā gadījumā aicina tomēr griezties pie ārsta.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!