Kā noderīgi izmantot birstošās lapas

Kā noderīgi izmantot birstošās lapas

Rudens dārzkopjiem sagādā ne mazums dāvanu. Tajā skaitā ne tikai bagātīgu ražu, bet arī nobirušās lapas. Tomēr ne visi zina, kā tās racionāli pielietot. Ir vairāki iemesli, lai lapas saglabātu, nevis vienkārši sadedzinātu.

Zālāja mēslošana

Sasmalciniet kritušās lapas un izklājiet tās uz zālāja. Tāds pārklājums ļaus zālei elpot, bet vēlāk satrūdēs, labvēlīgi iedarbojoties uz augsni. Satrūdējušās lapas mēslos un uzlabos augsnes struktūru, kas ļaus izaudzēt vairāk stādu nākošajā gadā. Augsnei ir nepieciešams fosfors, kālijs un slāpeklis - to visu nodrošinās nobirušās lapas.

Lapas ir vieglas, un tām piemīt neliels blīvums, tāpēc tās var klāt biezā slānī 15-30 cm; tas augiem nekaitēs.

Apklāt daudzgadīgos augus

Pie daudzgadīgajiem augiem pieder rozes, hortenzijas, krizantēmas. Tās var apklāt ar lapām, lai augi varētu pārdzīvot aukstumu. Apklājiet augus tikai tad, kad ir zināms, ka siltums tiešām vairs nav paredzams (rudens nogalē). Ja lapas uzklāsiet par ātru, tad puķes var izsust, bet tas draud ar sapūšanu.

Dekorēt dārza celiņus

Vienkārši saberiet lapas uz celiņiem un baudiet zeltaini-oranžos dabas toņus. Tiklīdz šīs rudens veltes būs kļuvušas melnas, tās novāciet un sagaidiet ziemu.

Izmantot kā mulču

Nezāles ir apnikušas daudziem dārzkopjiem. Lai samazinātu to augšanu, izklājiet nobirušās lapas uz dobēm un celiņiem starp tām. Tas arī aizkavēs minerālvielu izskalošanu no augsnes. Bez tam, tās ir vajadzīgas pilnvērtīgai stādu barošanai.

Uzklāt uz augstajām vagām

Kā viena no kārtām augstajās vagās var būt nobirušās lapas. Tām var pievienot arī zāli, sapuvušus augļus, mizas. Lieciet trūdējumu kārtās ar zemi un kūdru. Tuvojoties pavasarim, izsutusī zāle kopā ar tādām piedevām apgādās sasalušo zemi ar siltumu, kas palīdzēs iegūt kvalitatīvus stādus.

Sagatavot zemi puķēm

Lai sagatavotu zemi, ielieciet lapas lielā polietilēna maisā, pievienojiet tām zaļos atkritumus (piemēram, viengadīgās nezāles bez saknēm un sēklām). Regulāri maisu sakratiet, lai tā saturs sajauktos. Kad lapas satrūdēs, sanāks lieliska bāze stādu audzēšanai vasarā un istabas augiem pilsētā.

Pievienot komposta kaudzei

Komposts uzlabo augsnes auglību ar humusvielu savienojumu un mikroelementu palīdzību, kā arī attur no nepieciešamības pirkt organisko mēslojumu. Komposta pagatavošanai ar lapām būs pietiekami, taču, lai sasniegtu lielāku efektivitāti, pievienojiet tai svaigi pļautu zāli. Tā satur lielu daudzumu slāpekļa, un tas ļaus lapām ātrāk sadalīties.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!