Jūsu ģimenē ir viens bērns? 10 iemesli, lai viņu būtu vairāk

Jūsu ģimenē ir viens bērns? 10 iemesli, lai viņu būtu vairāk

Daudzi mūsdienu pāri lemj par labu vienam bērnam ģimenē - ja vispār aizdomājas kļūt par vecākiem. Taču radīt vairākus bērnus var un vajag vairāku iemeslu dēļ.

1.Ar lielāku bērnu skaitu jums būs vieglāk

Tas varētu likties kā paradokss vai pat ņirgāšanās. Taču tas tā nav. Vecākais bērns var paspēlēties ar jaunāko, kad jūs vēlēsieties nedaudz atpūsties. Bez tam jūs iemācīsieties racionālāk izmantot laiku.

2.Jūs neaudziniet bērnu siltumnīcas apstākļos

Jūs nekoncentrējat visu savu uzmanību uz savu vienīgo lolojumu, tādēļ par pārspīlētu rūpēšanos nevar būt ne runas.

3.Bērni ir mazāk noslogoti

Runa ir ne tikai par mājas pienākumiem, kas sadalīti starp lielāku ģimenes locekļu skaitu, bet arī par morālo slodzi un psiholoģisko spiedienu no vecāku puses. Vienīgajam bērnam nenāksies dalīties ar rotaļlietām un istabu, taču viņam nebūs arī, ar ko dalīties atbildībā un problēmās.

4.Bērniem ir, ar ko pastrīdēties

Patiesībā strīdi daudz ko iemāca: cīnīties par savām interesēm, iziet uz kompromisiem, zaudēt, uzvarēt...Tas gatavo bērnu pieaugušajai dzīvei.

5.Bērniem ir, ar ko spēlēties

Protams, spēles ar kādu no vecākiem ir ļoti svarīgas attiecību veidošanā un bērna attīstībā, bet vecāki nevar aizvietot saskarsmi ar citiem bērniem. Bez tam, jo vairāk bērnu, jo vairāk ideju kopīgām izklaidēm.

6.Bērniem vienmēr būs, uz ko atbalstīties Brāļi un māsas var rēķināties viens ar otru jau no bērnības, nesot šīs attiecības caur jaunību uz pieaugušo dzīvi. Viņi zina viens par otru visu.

7.Bērni, kuriem ir brāļi un māsas, attīstās ātrāk

Jaunākie bērni vēlas līdzināties vecākajiem, viņi arī grib braukt ar velosipēdu, iemācīties spēlēt futbolu. Savukārt vecākie bērni jaunāko sabiedrībā kļūst gādīgāki un uzmanīgāki, viņos attīstās atbildības sajūta.

8.Bērni vieglāk iemācās dalīties un būt tolerantiem

Katram bērnam ir savs raksturs. Viens ir kluss, noslēgts un kautrīgs, bet cits, tieši otrādi - atvērts visiem. Katram no viņiem var būt sava vērtību sistēma, viņi var klausīties dažādu mūziku un lasīt dažādu žanru grāmatas. Augšana lielā ģimenē māca iecietību, sadarbību, dažādu viedokļu pieņemšanu.

9.Kopā jautrāk!

Bez šaubām, vairākiem bērniem kopā ir interesantāk pavadīt laiku. Ne ar ko nav iespējams aizvietot iespaidus, kurus bērni gūst ģimenes svētkos, piknikos un citos jautros izklaides pasākumos.

10.Liela ģimene - tas nozīmē daudz mīlestības un drošības sajūta

Lielā ģimenē vienmēr var rast kāda atbalstu, vairāk iespēju atrast cilvēku, kas sapratīs un gribēs uzklausīt. Bet vecākiem rodas vismaz divas reizes vairāk iemeslu smiekliem, priekam un asām izjūtām!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!