Jau pusgadu nepērku šos produktus… Mana pašsajūta ievērojami uzlabojusies, bērni pārstājuši slimot

Jau pusgadu nepērku šos produktus… Mana pašsajūta ievērojami uzlabojusies, bērni pārstājuši slimot

Mēs gandrīz katru dienu dodamies uz lielveikaliem un nonākam izvēles priekšā. Tirdzniecības centru reklāmas piedāvā lielu daudzumu it kā vērtīgu produktu. Bet vai tiešām aiz visām šīm košajām etiķetēm un iepakojumiem slēpjas patiešām vērtīgi un veselīgi produkti? Lai nenodarītu sev pāri izdodot pašu sūri grūti nopelnīto naudiņu, ir vērts aizdomāties par alternatīviem variantiem.
Un tā, uzskaitīsim viskaitīgākos produktus, kas atrodas lielveikalos un uzzināsim, ar ko tos aizvietot.

Desas un desu izstrādājumi

Vairums gaļas produktu, kas pakļauti apstrādei, satur daudz sāls un kaitīgu ķīmisku vielu. Vispasaules veselības aizsardzības organizācija apstrādātos gaļas produktus iekļāvusi vēža izraisošo produktu sarakstā. Pētījumi parāda, ka cilvēki, kas ikdienā lieto pārstrādātus gaļas produktus, par 40% palielina pāragras nāves iestāšanās iespējamību. Labāk nopirkt labas gaļas gabalu un pagatavot to pašiem. Piemēram, brokastu sviestmaizēm lieliski noderēs šķēle mājās cepta cepeša.

Rafinēto, balto miltu produkti

Ja mājas apstākļos samalt graudus, iegūsiet miltus brūnā krāsā. Kāpēc veikalos nopērkamie milti ir balti? Rūpnīcās, pirms malšanas no graudiem tiek atdalīts apvalks un grauda aizmetnis, kas satur lauvas tiesu noderīgo elementu. Pēc tam milti tiek balināti un tiem tiek pievienoti sintētiskie vitamīni. Šajā procesā tiek izmantots vesels saraksts kaitīgu vielu, piemēram, kālija bromāts (E924a), hlora dioksīds (E926), benziolperoksīds (E928) u.c.
Iesakām pirkt maizi, kas cepta no rupjā maluma miltiem vai pašiem cept maizi mājās. Tāpat varat pirkt maizi, kas cepta mazajās ceptuvēs. Tajās ceptajai maizei vismaz netiek pievienota visa Mendeļejeva tabula.

Maltās garšvielas

Dažu tirdzniecības zīmolu malto piparu sastāvā pārbaudes laikā pipari… nemaz netika atrasti! Maltā kanēļa paciņā krāpnieki bija pievienojuši krietni lētāko kasiju (Ķīnas kanēli), bet piparu paciņā – maltas griķu sēnalas.
Lai ietaupītu naudu un nekaitētu savai un savu tuvinieku veselībai, pērc nesamaltas, svaigas garšvielas. Samalt tās vari kafijas dzirnaviņās vai saberzt piestā tieši tik, cik nepieciešams konkrētā ēdiena pagatavošanai.

Produkti ar augļu piedevām

Augļu piedevas piešķir jogurtiem un bulciņām apetīti rosinošu izskatu. Pateicoties konservantiem un aromatizatoriem, tie tik ātri nebojājas un neiesūcas mīklā. Bet atrast īstas ogas un augļus veikalā pirktajā konditorejas izstrādājumā būs ļoti grūti.
Pievieno augļus un ogas savai rīta putrai, cep bulciņas mājās. Tad tu precīzi zināsi, kas “lācītim vēderā”.

Majonēze un kečups

Emulgatori, stabilizatori, konservanti, transtaukskābes – lūk, tikai daļa no kaitīgajām vielām, ko satur šie garšīgie un ļoti kaitīgie produkti. Arī to iepakojums ir tikpat kaitīgs! Lai arī tas izklausās paradoksāli, kečupā ir vairāk cukura kā saldējumā!
Ja nepavisam nevari iztikt bez mērcēm, pamēģini pagatavot tās pats! No sezonā esošajiem tomātiem gatavota mērce garšo vienkārši pasakaini!

Čipsi

To produktu sarakstā, kas izraisa aptaukošanos, pirmās divas vietas ieņem čipsi un frī kartupeļi. Tomēr tas ir nieks, salīdzinot ar aromatizatoriem, garšas pastiprinātājiem un kancerogēnajām vielām, ko tie satur. Bieža čipsu lietošana uzturā draud jūsu veselībai ar kuņģa problēmām un onkoloģiskām saslimšanām.
Ja jau tik ļoti gribas kaut ko pakraukšķināt, sagriez dārzeņus plānās šķēlītēs, uzliec uz cepamā papīra, uzlej mazliet olīveļļas, uzber iecienītākās garšvielas un cep cepeškrāsnī.

Saldinātie gāzētie dzērieni

Gāzētie dzērieni tiek uzskatīti par viskaitīgāko produktu, kuru ikdienā lietojam. Vienā nelielā (0,33l) pudelītē var būt pat 16 (!!!) karotītes cukura! Tas ir trīs reizes vairāk, kā pieļaujamā dienas norma, uzskata Amerikas sirds veselības asociācija. Pat viena saldā ūdens porcija dienā palielina diabēta risku par 85 procentiem!
Ja nu nekādi nevari iztikt bez kaut kā salda un gāzēta, pagatavo limonādi pats. Minerālūdenim pieliec cukuru un citronu.
“Ieslēdz” veselo saprātu! Bez šiem neveselīgajiem produktiem taču lieliski var iztikt! Parādi šo sarakstu arī saviem draugiem. Palīdzi arī viņiem saglabāt veselību un ietaupīt naudu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!